Neil Patrick Harris prodává dům v New Yorku. Je v něm i tajná místnost

Neil Patrick Harris prodává dům v New Yorku. Je v něm i tajná místnost

Neil Patrick Harris prodává dům v New Yorku. Je v něm i tajná místnost

Čtyřpatrový dům, jehož interiér zaujme na první pohled eklektickým stylem zařízení, byl postaven v roce 1908. Herecký pár jej koupil v roce 2013 a než jej mohl začít užívat k bydlení, musel jej nejprve důkladně rekonstruovat a upravit. Sloužil totiž do té doby jako hotel typu bed & breakfast.

Práce trvaly 14 měsíců a pod palec si tehdejší úpravu vzal architekt Jeffery Povero společně s interiérovým designérem Tracem Lehnhoffem.

Zajímavosti o tom, jak bydlí, či bydleli další slavní, si můžete přečíst také tady:
Dům Jodie Fosterové působí stejně jako jeho majitelka. Elegantně, ale nenápadně
Indiánská čelenka je jedním z artefaktů, které zdobí chatu filmového magnáta
Zpěvačka Cher prodává dům na slavné adrese, chce za něj přes 50 miliónů
Ranč, ve kterém strávil poslední měsíce života herec Steve McQueen
S modrobílým hausbótem je spojen jeden z nejslavnějších herců současnosti

Na domě byla zachována a pečlivě obnovena většina původních architektonických prvků, jako jsou zdobné štuky, nejrůznější vestavěné části, dubové podlahy, nádherné schodiště z dubového a platanového dřeva atd.

Zároveň ale přibyla i spousta moderních vylepšení, i dobových kousků. „Oba jsme chtěli respektovat historii tohoto prostoru, místa, a přesto jsme zároveň chtěli, aby to působilo současně, kreativně a přístupně," cituje Neila Patricka Harrise web The New York Times.

„S domem v Harlemu máme spojené některé z našich nejdražších a nejmilejších vzpomínek. Naše děti tam strávily většinu svého života. Je to pro nás legitimně výjimečné místo,” říká herec.

Pět podlaží se zahradou i terasami

Dům má interiér rozdělený do pěti podlaží, přičemž jeho celková užitná plocha činí 743 čtverečních metrů.

Hlavní vstup vede po schodech na úroveň druhého podlaží. Zde je hudební pokoj, ale také šatna, prádelna a vzadu i bar s plynovým krbem. Je zde také tzv. přípravná kuchyň.

Po schodech dolů vede cesta do přízemí, které je na úrovni zahrady a má také svůj vlastní vstup do kanceláře. Kromě ní je v přízemí rovněž domácí kino a úložné prostory. Ve druhém patře je obývací pokoj s dalším krbem, formálně zařízená jídelna a velká kuchyň doplněná spíží.

Další dvě podlaží zabírají čtyři ložnice doplněné stejným počtem koupelen, a knihovna, jíž lze ovšem proměnit v pátý pokoj. V domě jsou dále dvě samostatné toalety, prádelna a také tělocvična, vinný sklep a herna.

Gwyneth Paltrowová prodává dům, v němž strávila dětstvíJak bydlí VIP

K interiéru připadá dalších 186 čtverečních metrů venkovní plochy, jíž tvoří nejen zadní zahrada, ale také terasa ve druhém patře s vířivkou, která doplňuje hlavní ložnici.

Poslední částí venkovních ploch je střešní terasa s bbq koutem a pergolou s vistáriemi.

Tajemství střeží kouzelníkovo oko

Ve velmi eklekticky zařízeném interiéru, kde se vedle sebe dobře doplňují jak ryze historické kusy nábytku, tak ty zcela moderní a zdi zdobí spousta převážně moderních obrazů, je možné objevit spoustu dekorací souvisejících s kouzelnictvím, které je Neilovým koníčkem. Vstup do jeho tajné pracovny v nejvyšším podlaží je proto příhodně maskovaný.

Aby se otevřely tajné dveře, je třeba stisknout oční bulvu kouzelníka na starobylém plakátu, odhalil v minulosti herec pro web Architectural Digest. Co přesně je v místnosti ukryto, však již prozradit odmítl s tím, že jde přeci o tajnou místnost.

Jak připomíná web The New York Times, herci s rodinou již nějaký čas v domě trvale nežijí, neboť před čtyřmi lety koupili rezidenci ve Východním Hamptonu. Proto se nakonec rozhodli svůj starý domov v Harlemu prodat. Cena je stanovena na 7,325 milionu dolarů, tedy v přepočtu 159,33 milionu korun.

V místnosti sloužící jako knihovna herci nechali zachovaný i původní kazetový strop.Foto: Profimedia.cz

Dalších2 fotografií

AnketaMáte doma také tajnou místnost?Ano, také.14.5 %Měli jsme, ale už ji nemáme.4.1 %Ne, ale jednou bychom ji chtěli mít.33.5 %Ne, a ani nás to neláká.47.9 %Celkemhlasovalo911čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Tagy: