Moje první (a poslední) zkušenost s AAA Auto | Autíčkář.cz

Moje první (a poslední) zkušenost s AAA Auto | Autíčkář.cz

Toho času jsem kroužil kolem nějakého SUV na zimu. Jednoduché zadání trvanlivé 4x4 s V8 v zajímavém provedení. U US vozů by nevadilo ani LPG, motorům to (až tak) nevadí a tankovat za 15 Kč místo 38 Kč není úplně od věci. Budget, řekněme co nejnižší 150-200 tis. Procházel jsem různé věci od Grand Cherokee, přes Infiniti FX, chvíli jsem koketoval s Cayennem. Až se na Sautu objevil Lincoln Aviator. V8 z Mustangu Cobra check, 4x4 check, LPG check, odolná technika check – narozdíl od Navigatoru totiž není na vzduchu, ale na pružinách a technika je z Fordu Explorer. Jediné, s čím jsem si nebyl úplně jistý byl prodejce Auto Diskont, značka spadající pod AAA Auto. Ale OK, říkal jsem si, pravděpodobně se mi budou snažit vnutit nějaké super výhodné půjčky a balíčky rozšířených čehosi, ale pokud si auto i smlouvy důkladně zkontroluji, pořád je to jenom nákup z bazaru, nejde se upsat roboďáblovi.

Na jejich webu se samozřejmě nelze dočíst, na které pobočce auto stojí. Klasika, rozhovoru s jejich manažerem zmínili, že prý mají tolik pohybů aut, že nejsou schopni vyvinout systém, který by to dokázal sledovat. Jasně, teď tu o Karkulce, prostě chcete můj mobil, chápu. První telefonát proběhl ve čtvrtek a dle očekávání bez problémů, příjemná paní na infolince, auto stojí na pobočce v Praze a není problém se na něj přijet podívat. Říkám, že bych chtěl VIN a že bych se asi přijel podívat v sobotu, s tím, že bych to zítra ještě potvrdil. VIN dorazí obratem do SMS a ochotně se nabídnou, že mi zavolají. Tady se objeví první zvláštnost, VIN v SMS má jenom 16 znaků. Porovnávám ho tedy s částí VINu, co je na Sauto a ejhle, chybějící znak tam je, ale uprostřed. To nevypadá úplně jako chyba při kopírování, ale třeba to opisovali ručně.

V pátek mi opravdu zavolají, opět příjemný rozhovor, ptám se, jestli zítra auto bude připravené na testovací jízdu, dostává se mi kladné odpovědi, domlouváme se tedy, že dorazím mezi 11 a 12h.

Na místo s kolegou dorážíme přesně na čas na setinu přesně, o hodinu pozdě ve 13h. Nahlásíme se na recepci a prý jsme druzí v pořadí, volný prodejce by měl prý být k dispozici za 15 min. Není problém, počkáme. Co mě překvapilo, byl jednak vzhled a velikost recepce, srovnatelný s luxusními autosalony. Pár drahých zánovních aut, spousta kanceláří, bistro, posezení, Playstationy, stolní fotbálek a podobně. Tak i množství lidí, která tam bylo. Skoro bych to označil jako plno, pár bazarů a autosalonů už jsem v životě viděl, ale takhle plno nikde nebylo.

Moje první (a poslední) zkušenost s AAA Auto | Autíčkář.cz

Po avizovaných 20 min se na nás dostává řada, ale už první slova prodejce nezní pozitivně: “Tak to bohužel nikam nemusíme. Autu praskla palivová pumpa a všude z něj teče nafta.” Na to trochu překvapen reaguji: “No to nemám úplně radost, dobře, tak se neprojedeme, tak my si ho aspoň projdeme.”Dále už se situace trochu vyostřuje a proto některé výrazy budu muset vycenzurovat.Prodejce odvětil: “To v žádném případě nejde.”“A kdy se to jako stalo s tou pumpou?”“Já nevim, asi v pondělí.”“To nemyslíte vážně. Včera jsem volal a speciálně jsem se ptal, jestli je auto připravené na testovací jízdu a bylo mi řečeno, že ano. Tak jděte do …”

To bylo 21.11., čekal jsem tedy co bude. Kromě toho, že se cena nejprve o 10 tis. zvýšila a následně o 20 tis. snížila se až do 1.12. nic nedělo, když tu najednou zazvonil telefon. AAA Auto, že jsem se u nich byl podívat a jestli pořád hledám auto. Tak jsem pánovi na infolince vyprávěl celou předchozí historku a on že se musí zeptat manažera. Chvíli nechal hrát hudbu a se ozval, že prý je to tedy tak, že to byla nějaká velká závada a shodou okolností by se prý auto mělo zítra vrátit ze servisu, a jestli může zítra zavolat.

Druhý den se opravdu v domluvenou hodinu ozvali. Auto má prý vážnou vadu na motoru a neví, jestli se jim povede sehnat odborníka na opravu, když je to tak vzácný model. Odvětil jsem, že je to technicky Ford Explorer, a že to opraví každý, kdo někdy viděl ameriku, ale to telefonista umně přešel. Prý že oprava bude trvat řádově 3 měsíce a vůbec neví, jestli ho ještě dají do prodeje. Každopádně by ho ještě dnes měli stáhnout z webu. Bohužel mi teď nemohou nabídnout žádnou alternativu, ale kdyby se mi něco zalíbilo v jejich nabídce, mám se ozvat, že mi pošle do SMS přímý kontakt.

A druhý den auto opravdu zmizelo z nabídky. A od té doby nic.

Co si z toho odnést? Upřímně nevím. Celá ta historka o prasklé palivové pumpě se zdá podezřelá. Pohádky o neexistujících autech jsem samozřejmě slyšel, ale proč by někoho tahali na autosalon, když by pro něj neměli žádnou alternativu? Nevím, nicméně seriózní jednání to rozhodně nebylo a příště s nimi čas ztrácet nebudu.

Tagy: