Herbária i labyrinty. Tohle je osm nejstylovějších zámeckých hotelů Česka Forbes

Herbária i labyrinty. Tohle je osm nejstylovějších zámeckých hotelů Česka Forbes

Herbária i labyrinty. Tohle je osm nejstylovějších zámeckých hotelů Česka

Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. Ten letošní rok možná úplně pohádkový nebyl – tím spíš se hodí v jeho závěru utéct od rostoucí inflace i cen do kulis, které bezstarostné pohádkové příběhy připomínají. Na zámek.

V Česku fungují desítky zámeckých hotelů a několik nových, luxusních chateau přibylo na seznam i v letošním náročném roce. Dali jsme dohromady výběr těch, kde jsme se nejlépe cítili my.

Zahradníkův domek na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Jako uprostřed herbáře se budete cítit v Zahradníkově domku u žďárského zámku, kde hraběnka Marie Kinsky otevřela po tříleté rekonstrukci butikový penzion se čtyřmi apartmány. Pokoje se liší barevným laděním, spojuje je důraz na přírodní materiály a víc než zdařilá souhra starého s novým.

Doslova pár kroků od Zahradníkova domku najdete Muzeum nové generace, které bylo v roce 2016 zařazeno mezi nejkreativnější ve střední Evropě. V okolí je pak k vidění hned několik klenotů ze seznamu UNESCO. Za nás rozhodně objev roku!

Life

Noc uprostřed herbáře. Odemkněte apartmány v areálu žďárského zámku

Filip Saiver – 3 minuty čtení

Chateau Trnová

O existenci zámečku schovaného za vysokou zdí často neměli tušení ani sousedé přímo v Trnové. Česko-dánský pár manželů Hansenových jej koupil během pandemie a do půl roku otevřel hotel, kde se snoubí smysl pro dánské hygge s tradičním zámeckým stylem.

Herbária i labyrinty. Tohle je osm nejstylovějších zámeckých hotelů Česka Forbes

Sama o sobě stojí za návštěvu restaurace vedené Pavlem Veltruským, pocit zámeckých pánů a paní pak podtrhne vyjížďka na koni, kterou si můžete objednat v přilehlých stájích.

Chateau Kotěra

Honosnou vilu v Ratboři postavil zdejším majitelům cukrovaru jeden z otců české moderní architektury Jan Kotěra a svého času tu pobýval i prezident Masaryk. Dnes se v této lahůdce vybavené kubistickým a modernistickým nábytkem můžete ubytovat i vy.

V létě lze v zámeckém parku hrát tenis, kriket nebo obří mikádo s metr dlouhými hracími tyčkami, teď v zimě spíš vyražte za památkami nebo uměním do nedaleké Kutné Hory.

Chateau Třebešice

Pokud chcete v uměleckém díle přímo bydlet, vydejte se do Třebešic, které jsou od Chateau Kotěra vzdáleny dvacet minut jízdy. Italští majitelé citlivě zrekonstruovali zdejší renesanční zámeček s vodním příkopem do originálního butikového hotelu.

Reklama

A jelikož jsou oba činní na umělecké scéně, hotel je plný děl, která speciálně pro toto místo vytvořili umělci v rámci mezinárodních rezidencí. V létě je úžasným zážitkem i přilehlá zahrada a příležitostně pak skvělá domácí kuchyně v podání pána domu. Třeba budete mít zrovna štěstí.

Byznys

Zámek Bechyně má Šťávu. Rodina tu investovala 200 milionů, v plánu je art hub i galerie

Filip Saiver – 3 minuty čtení

Chateau Herálec

V malé vesničce na Vysočině stojí zámek s velkým srdcem a ambicemi. Jako první ve střední Evropě na Herálci otevřeli koncept Spa by L’Occitane: pod středověkými klenbami tu najdete stylový bazén, ve věži pak soukromou vířivku, ale taky vzdušné silencárium – odpočinkovou místnost s prosklenou stěnou s výhledy do zámeckého parku.

Součástí spa je i herbárium, tedy bylinková lékárna, kde vám na míru připraví směs na vaše neduhy.

Chateau Loučeň Garden Retreat

Na Loučni se můžete ubytovat v autentických interiérech šlechtického paláce, ovšem s komfortem 21. století. Tři přepychové apartmány nesou jména po majitelích zámku – rodech Valdštejnů, Fürstenberků a Thurn-Taxisů – a jejich vybavení stylově odpovídá době, kdy dané rody zámek vlastnili.

Lahůdkou pro romantiky je zahradní vila schovaná uprostřed zámeckého parku. V něm najdete dvanáct unikátních labyrintů, s nimiž se Loučeň řadí mezi největší labyrintária na světě.

Chateau Mitrowicz

Pokud v nadcházejícím roce plánujete svatbu a své ano si chcete říct v zámeckých kulisách, zajeďte do Týna nad Vltavou. Pro novomanžele nabízí apartmá se soukromým vchodem do kaple sv. Anny a úžasným výhledem na nasvícené stropní fresky rovnou z balkonu.

Pro světské požitky je tu pak velká, samostatně stojící vana pro dva. V komnatách rodu Vratislavů z Mitrovic a přilehlé budově pivovaru se ubytuje celkem šestačtyřicet hostů, avšak pouze pokud si pronajmou celý areál.

Chateau Mcely

Pokud milujete zámky a rádi se necháváte hýčkat, tuhle adresu už určitě znáte. Inéz a Jim Cusumano byli mezi prvními, kdo Čechům předvedli, jak skloubit prémiovou kvalitu s domáckou pohodou a špičkovými službami, to vše v romantických zámeckých kulisách.

Hotel i luxusní spa si vysokou laťku drží mnoho sezon v řadě a stále přicházejí s novinkami – od vlastní řady přírodní kosmetiky, keramiky či módních doplňků až po apartmán, který Cusumanovi pod svou značkou otevřeli těsně před pandemií v Praze.

Doporučujeme

Tagy: