Staré panelákové jádro nahradila skvělá koupelna a ještě lepší kuchyň

Staré panelákové jádro nahradila skvělá koupelna a ještě lepší kuchyň

Pátá řada pořadu Bydlet jako…, kterou vysílá Česká televize, navazuje tematicky na předchozí série, ve kterých tvůrci sledují zařizování interiérů v nejrůznějších stylech. Tým designérů s herci Janou Strykovou a Romanem Zachem provázejí majitele bytu od fáze „to se mi líbí“ až k fázi „tady je mi dobře“.

Panelová sídliště zažívají svou renesanci. Designér Petr Šlejmar zrekonstruuje jádro v panelovém bytě a vytvoří zcela novou kuchyň a koupelnu s toaletou pro manželský pár, který se z centra Brna dobrovolně a s nadšením vrací na panelové sídliště.

14 fotografií

Manželé vidí v bydlení na sídlišti plno výhod. Robert oceňuje velké parkoviště, výtah a hodně zeleně. V původním bytě v centru Brna museli chodit do třetího patra po schodech a bojovali s modrými zónami.

Staré panelákové jádro nahradila skvělá koupelna a ještě lepší kuchyň

Jejich panelový byt ovšem potřebuje zásadní rekonstrukci. Kuchyňská linka v dezolátním stavu je umístěna velmi nešikovně ve vstupní chodbě, která vede do jakéhosi jídelního prostoru.

Toto dispoziční řešení není pěkné, ani funkční. Kuchyni bude nutné celou změnit. Manželé rádi vaří a potřebují vše přehledné, nové a praktické. Radikální proměna čeká i koupelnové jádro, kde se zastavil čas. Sanitární zařízení, obklady a dlažba jsou z přelomu 80. a 90. let.

Designér Petr Šlejmar díky změně dispozice vytvořil plnohodnotnou kuchyni i s jídelním koutem. Do nové koupelny se nyní nevstupuje neprakticky přes kuchyň, ale pohodlněji přímo z chodby posuvnými dveřmi.

V kuchyni je podlaha z lepeného vinylu, který je příjemný a tlumí hluk. V koupelně je položená keramická dlažba. Vznikl zde sprchový kout široký 120 cm a nika pro umístění pračky a sušičky. Naproti je závěsná skříňka s umyvadlem a zrcadlová skříňka s osvětlením.

Kuchyňská linka je ve světle šedé barvě v kombinaci s dekorem dřeva. Vešla se vestavěná trouba, indukční varná deska, digestoř, myčka, lednice a mrazák.

U topení je umístěný menší rozkládací jídelní stůl a dvě židle. Prostor zdobí vtipná dekorace z plastových víček od výtvarného umělce Pabla, který napodobil styl socialistického domácího umění. Robert je z výsledku příjemně překvapený. Vše se mu moc líbí.

Tagy: