Tři branky v oslabení rozhodly o výhře hlineckých Horses 6:3 | iHLINSKO.cz

H l i n s k o - druhé osmifinálové utkáníkrajské ligy mužů skončilo zaslouženou výhrou domácích Horses. Zodpovědným a bojovným výkonem celého týmu podpořeným také spolehlivým výkonem brankáře je série play-off vyrovnána 1:1 . O postupujícím do čtvrtfinále ligy mužů se rozhodne v pátek 11.2. v Litomyšli.

HC Hlinsko - HC Litomyšl6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

I v druhém utkání se hrál rychlý hokej s řadou šancí na obou stranách. Již v 2. minutě prověřil Horáčka v brance soupeře střelou přes obránce Hamák. Také na druhé straně po náhozu Bažanta od modré čáry ukryl kotouč do lapačky domácí gólman Sodomka. Ten musel o chvíli později řešit nebezpečný průnik Voříška, který se prokličkoval přes dva hráče, a zakončoval střelou. Skóre otevřel v 7. minutě Havel, když přesnou nahrávku Břízy dostaldo plnéjízdy a pak stačilo nasměrovat kotouč do odkryté části branky. 1:0. Hosté podobně jako v prvním utkání dokázali reagovat bleskurychle, přečíslení 3 na 1 dokázal ještě Sodomka vyřešit. Ale z dalšího tlaku před brankou vyrovnal stav na 1:1 Vaňo. Prakticky za 10 vteřin dokázali jít hosté do vedení 2:1 když si na jeden dotek vyměnili tři hráči kotouč a Havlík, který si sjel na přihrávku od modré čáry neměl problém otočit skóre 1:2. V 10. minutě přišlo první oslabení, ale Homola dokázal vypíchnout obránci kotouč a po brejku mohl vyrovnat, zakončení mezi nohy Horáčka se však úplně nepovedlo. Domácí měli v závěru první třetiny možnost přesilové hry a následně dvojnásobné, kterou však hráči Jiskry ubránili.

Druhá třetina byla dílem přestřelky opět podobně jako v prvním utkání, tentokrát však těžili domácí. Ve 23 minutě se před brankou Horáčka nejlépe zorientoval Chvojka a skrytou střelou dostal kotouč do branky a bylo vyrovnáno 2:2. A opět za 20 vteřin šli hosté opět do vedení, po vyhrané bulySkoumala v obranném pásmu, se kotouč dostal na křídlo Stoklasovi, který pálil bez přípravy 2:3. Ve 24. minutě se skóre měnilo znovu, Homola s Cejpkem jedou do přečíslení 2 na 1 a opět přesná přihrávka do jízdy a bylo vyrovnáno 3:3. Nastal souboj o každý metr, hosté chtěli opět rychle strhnout vedení na svou stranu. Hlinečtí nevyužili přesilovou hru v 27 minutě, ale anit Litomyšl v 34 minutě. Hra se přiostřovala na obou stranách. Ve 37 minutě další trochu sporné vyloučení domácích, nicméně dobrým napadáním Zdražilahosté přišli o kotouč a přihrávkou na volného Chvojku šli domácí poprvé do vedení 4:3.

Také na začátku třetí třetiny putoval na trestnou domácí hráč. Hosté chybovali na modré čářea po rychlém průniku do pásma soupeře načasoval Havel přihrávku Břízovi a ten se nemýlil 5:3. Litomyšl vrhla všechny síly do útoku a domácí gólman Sodomka měl plné ruce i nohy práce. Ve 49 minutě vychytal 100% šanci soupeře 2 na 1. V 52 minutě však měl brejk Homola a jen horní tyč zachránila soupeře od další branky. Podobnou šanci měl Havel po přihrávce Chvojky, ale svůj blafák neproměnil. 55. minuta další oslabení, ale hosté faulovali v brankovišti a síly se vyrovnali. Při hře 4 na 4 se do přečíslení v 58 minutě prokličkoval z obranného pásma Brázda až před branku Horáčka, jeho přihrávku přes brnakoviště následně uklidil do branky Havel 6:3. V závěru,kdy na straně hostí vzplály vášně měl v brejku šanci ještě Bříza a v následných šarvátkách pykaly obě strany a tak bylo o přesvědčivém výsledku pro Horses rozhodnuto.

Počet diváků: 197. Děkujeme FanKlubu za super diváckou podporu, která hnala hráče podat co nejlepší výkon.

V pátek 11.9. serozhodující utkání, které pošle vítěze do čtvrtfinále hraje na ledě Litomyšle.

Branky domácí: 7. Havel (Bříza) 23. Chvojka (Fink) 24. Cejpek (Homola) 39. Chvojka (Zdražil) 41. Bříza ( Havel, Chvojka) 58. Havel (Brázda)

Branky hosté: 7. Vaňo (Cink) 8. Havlík (Stoklasa, Skoumal) 23. Stoklasa ( Skoumal)

Sestava domácí: Sodomka - Fink,Lenoch P., Adolf, Lenoch Š, Hamák, Hudec, Brázda, Homola,Brožek, Havel, Zdražil, Matýs, Hron, Bříza A., Chvojka, Cejpek

Sestava hosté: Horáček - Havlík, Bláha, Voříšek, Cink, Bažant, Zahradník, Dvořák, Večeřa, Ostřanský, Skoumal, Stoklasa, Barkóci, Dostál, Vomočil, Voříšek, Vaňo