Bílý útěk: Británii opouští stále více rodilých Britů. Kvůli imigraci

Bílý útěk: Británii opouští stále více rodilých Britů. Kvůli imigraci

Bílý útěk: Británii opouští stále více rodilých Britů. Kvůli imigraci

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 24.8.2007 | Rubrika: Aktuality

Čtvrtina britských novorozenců má zahraniční rodičeČtvrtina novorozenců narozených v Británii má nyní zahraničního otce nebo matku, odhalila dnes oficiální čísla.Poměr dětí s nejméně jedním rodičem narozeným v zahraničí vzrostl mezi červencem 2001 a 2006 z jedné pětiny na jednu čtvrtinu, říká Státní statistický úřad.Mluvčí řekl: "Máme čísla podílu otců a matek narozených v zahraničí, a ten mírně vzrostl z méně než 20 procent na o něco více než 25 procent dnes."To odráží kumulativní efekt imigrace za posledních 40 let". ...Příliv imigrantů do Británie činil minulý rok 574 000, o 25 000 méně než minulý rok.Minulý rok nicméně emigrovalo z Británie rekordních 385 000 - nejvyšší množství od zavedení současné metody počítání v roce 1991, a o 49 000 lidí více než předchozí rok.

Bílý útěk: Británii opouští stále více rodilých Britů. Kvůli imigraci

Britové utíkají před násilímVíce lidí opustilo Británii než kterýkoliv jiný rok od počátku současného zaznamenávání v roce 1991, ukazují statistiky.Čísla Státního statistického úřadu ukazují, že minulý rok dlouhodobě opustilo Británii asi 385 000 lidí. ...Z těch, kteří odešli, bylo 196 000 britských občanů, zatímco 189 000 byli "dlouhodobí migranti", kteří žili v Británii déle než rok.Dean Morgan z workpermit.com řekl:"Vnímání zločinu je další z hlavních důvodů, proč chtějí lidé odejít"."Lidé se také obávají o své děti a o své zaměstnání a o svou budoucnost, a možná také o ekonomiku".Mezi nejpopulárnější destinace emigrantů patří Austrálie, Nový Zéland, Kanada a Jižní Afrika, dodal Morgan.

Britové utíkají kvůli imigraciStále větší množství lidí se rozhoduje kvůli současné britské imigrační politice žít v zahraničí, udává www.globalvisas.com, specializovaná imigrační poradní služba, která poskytuje imigrační poradenství a vízové služby. Jak množství imigrantů do Británie z nově přistoupivších států Evropské unie roste, stále více a více Britů se rozhoduje odvézt si své zkušenosti a dovednosti do zahraničí.Ředitel Liam Clifford řekl: "Od ledna 2007 jsme zaznamenali 80procentní nárůst počtu Britů žádajících o přestěhování do zahraničí. Jak tento nárůst pokračuje, roste zároveň i množství dotazů o pomoc s migrací do jiné země. V posledních měsících jsme dostávali až 4000 žádostí za jediný týden od lidí, kteří již mají Británie dost a chtějí pryč." Dodává: "Hlavním důvodem, proč tito lidé opouštějí Británii, je ironicky přetížení služeb způsobené příchozími imigranty do Británie. Jsme si vědomi otázky takzvaného "bílého útěku" z určitých center měst na předměstí, lidé ale nyní stále častěji hledají lepší životní standard nabízený jinými zeměmi".Poradenství obsluhuje jak imigranty do Británie, tak i Brity, kteří chtějí emigrovat do USA, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady a Jižní Afriky. Po více než dvanácti letech v tomto oboru zaznamenala firma rostoucí množství neevropských a nekvalifikovaných EU občanů přicházejících v posledních letech do Británie, a nyní zaznamenává dramatický nárůst množství Britů opouštějících Británii.

Z angličtiny přeložil Viktor Svoboda

8354 čtenářů | |Tweet
Tagy: