Kde složit hlavu v Berlíně? Objevte pět hotelů, které uchovaly minulost Forbes

Kde složit hlavu v Berlíně? Objevte pět hotelů, které uchovaly minulost Forbes

Po válce budovu používal Sovětský svaz k ubytovávání členů ústředního výboru nové komunistické strany a budova tak byla svědkem mnoha klíčových událostí, než se vrátila do rukou právoplatných majitelů.

Poté, co ji odkoupila skupina Soho House Group, proměnila se stavba na hotel s pětašedesáti pokoji, kterým je dodnes. Ubytovat se tu mohou členové klubu Soho House, kterým hotel nabízí krátkodobé i dlouhodobé pobyty v podkrovních apartmánech, celodenní občerstvení, střešní bazén nebo dokonce kino.

Reklama

Na rozdíl od Soho House a Hotelu de Rome byl pětihvězdičkový Hotel Adlon Kempinski hotelem již ve chvíli svého vzniku v roce 1907. Slavnostní otevření hotelu bylo vyhlášeno po celé Evropě a na událost se tehdy sjely významné osobnosti z řad herců, vědců, amerických prezidentů i významných evropských lídrů.

Hotel sice přežil druhou světovou válku, ale byl do základů vypálen v květnu 1945. Teprve když se východní a Západní Berlín opět spojily na počátku devadesátých let, hotel převzala síť Kempinski, pod jejíž hlavičkou byl přebudován a znovu otevřen v roce 1997.

Rekonstrukce probíhala v duchu původního záměru s cílem vrátit Adlonu jeho bývalou slávu a věhlas. Hotel dnes dostává nejvyšším standardům a nabízí komplexní lázeňskou péči, dva bary, tři restaurace a osmasedmdesát luxusních apartmánů včetně tří prezidentských. Pokud se tam rozhodnete vyrazit, nenechte si ujít nejnovější nabídku Hotelu Adlon Kempinski, který nabízí do konce září až dvacetiprocentní slevy.

Hotel am Steinplatz

Hotel am Steinplatz je dalším ze základních kamenů berlínského hotelového boomu z počátku 20. století. Hotel byl otevřen Maxem Zellermayerem v roce 1913 a dnes je součástí Autograph Collection, skupiny luxusních hotelů v portfoliu Marriott International.

Budova se pyšní výjimečným secesním designem, můžete očekávat klasická arkýřová okna, klenutý vchod a pokoje s výhledem na odlehlé nádvoří. Odpočinout a občerstvit se můžete v Restauraci am Steinplatz, kde tradiční německou kuchyni pozvedli do nových delikátních výšin díky použití lokálních surovin.

Kde složit hlavu v Berlíně? Objevte pět hotelů, které uchovaly minulost Forbes

I přestože budova am Steinplatz prošla během dvacátého století různýma rukama, vždy byla využívána výhradně k ubytování a pohostinství. Svým domovem nazývali zdejší apartmány například ruští socialisté a lobby hotelu kdysi sloužilo i jako místo setkávání významných berlínských umělců a kreativců.

Sto let po své výstavbě, v roce 2013, prošel hotel architektonickou proměnou, během které do interiéru přibyly prvky inspirované přírodou s cílem oživit složité sochařské detaily. Hotel nabízí nejrůznější možnosti ubytování včetně Spa Suite, Junior Suite a Superior pokojů, kde se přirozené světlo, prvky vintage designu a dřevěný nábytek snoubí v dokonalé atmosféře. V těsném sousedství Charlottenburgu se zkrátka budete cítit jako doma.

SO/ Berlin Das Stue

SO/Berlin Das Stue začal svou éru jako dánská ambasáda hostící diplomaty a delegáty. Během druhé světové války nacisté budovu zabavili a používali k jiným účelům, ovšem ihned po ukončení války se vrátila zpět do rukou dánské vlády, která ji využívala až do roku 1970.

Pak však Dánové budovu prodali a její kupci z ní chtěli vytvořit rezidentní bydlení pro Berlíňany. Tento plán nicméně nebyl nikdy naplněn a budova celých deset let nezadržitelně chátrala, než ji po roce 1980 nový majitel přeměnil na kanceláře.

Osud Das Stue jako předního hotelu se naplnil až v roce 2009. Přibyly nové prvky zpříjemňující hostům pobyt, ale zachovala se i velká část starších elementů, které dodávají budově osobitý ráz, jako například původní francouzské dveře. Za dvanáct let od svého otevření se stal SO/ Berlin Das Stue v evropské pohostinnosti pojmem a poskytuje z velvyslanecké čtvrti snadný přístup k tomu nejlepšímu, co může Berlín nabídnout.

Hlavní architekt Das Stue Johann Emil Schaut se nechal inspirovat komerční architekturou, což můžete pozorovat například v jemné křivce hotelu, která lemuje okolní ulici. Budova navíc oplývá jedněmi s nejkrásnějších výhledů na německé hlavní město. Zejména pohled ze zdejšího penthousu, Bel Etage Suites nebo z hotelového bazénu spojeného se saunou stojí za to.

Při návštěvě SO/ Berlin Das Stue byste si neměli nechat ujít menu v restauraci The Casual, které si můžete vychutnat na terase obklopené zahradní zelení.

Procházet Berlínem je jako pohybovat se v čase, tajemství města máte na očích, kamkoli se podíváte. Snaha města uchovat si střípky minulosti v kombinaci s jeho kulturní rozmanitostí a proslulým nočním životem zajistí, že vaše návštěva nebude nikdy stejná jako ta předchozí.

Pokud se navíc rozhodnete strávit svůj berlínský pobyt v jednom z výše zmíněných hotelů, bude váš zážitek ještě umocněn o detaily, o kterých jste možná ani nesnili. Můžete se vžít do bývalých obyvatel vašeho hotelu, představovat si, jak před desítkami let procházeli pod jeho lustry, a pak se nechat luxusními lázeňskými procedurami nebo střešními koktejlovými večírky nalákat zpět do současnosti.

Tagy: