Do pokoje v paneláku se vešla ložnice, obývák, jídelna i pracovna

Do pokoje v paneláku se vešla ložnice, obývák, jídelna i pracovna

Pátá řada pořadu Bydlet jako…, kterou vysílá Česká televize, navazuje tematicky na předchozí série, ve kterých tvůrci sledují zařizování interiérů v nejrůznějších stylech. Tým designérů s herci Janou Strykovou a Romanem Zachem provází majitele bytu od fáze „to se mi líbí“ až k fázi „tady je mi dobře“.

Hanka se rozhodla pomoct dceři a její rodině nově předělat jeden pokoj v panelovém bytě. Na proměnu má totiž víc času a ráda vše řeší ihned. Dobře ví, že by se k tomu mladí jen tak nerozhoupali.

16 fotografií

V místnosti, která je zatím vybavena spíš provizorně, je potřeba vymyslet oddělené spaní pro dceru, která pracuje na střídavé směny. Pokoj bude ale částečně sloužit i zbytku rodiny.

Do pokoje v paneláku se vešla ložnice, obývák, jídelna i pracovna

Je třeba vytvořit spací zónu, malou pracovní a jídelní část a také by byla fajn odpočinková zóna s pohovkou. Dceři se líbí dekor dřeva. Úkolu se ujala designérka Iva Lukšová.

Z původního vybavení pokoje nezůstalo vůbec nic. Nábytek je vyrobený na míru. Interiéru vládne přírodní dřevo a barvy pozdního léta. Stěny jsou vymalované okrovou barvou. Starou plovoucí podlahu zakryl celoplošný koberec v tmavě šedé.

Spací část odděluje od obytné části nižší sestava skříněk s koženými úchytkami a otevřenými policemi. Za ní je skryté dvoulůžko v šedé barvě s výsuvným úložným prostorem. Čelo postele tvoří zadní díl sestavy. Zdi chrání dřevěné obložení. Nad ním je praktická nástěnná lampička. Na „ložnici“ navazují dvě skříňky a televize.

V druhé části pokoje je v rohu pracovní stůl s policovým systémem a šedá rohová pohovka s malým odkladným stolkem na kolečkách. Pod oknem je jídelní stůl se čtyřmi židlemi. Nad ním je zavěšený lustr. Stěnu zdobí obraz s přírodním motivem. Interiéru vládne šedomodrá a okrová barva doplněná masivním dřevem.

Hanka je z proměny nadšená. Nový pokoj splnil veškerá očekávání. Velmi oceňuje, že je celý prostor světlý, odlehčený a moderní.

Tagy: