Američanka si na Sicílii koupila několik domů za euro. Skvělé rozhodnutí, pochvaluje si
Američanka si na Sicílii koupila několik domů za euro. Skvělé rozhodnutí, pochvaluje si
Danielsová Sicílii navštívila vůbec poprvé v životě na jaře roku 2019. Bylo to na základě článků, které o prodeji domů za euro četla. Vyžádala si nejprve více informací a pak si jela nemovitosti prohlédnout na vlastní oči.
Přestože původně plánovala zakoupit pouze jeden dům, atmosféra obce ji natolik učarovala, že další dva vzala i pro své syny, uvádí server Daily Mail. Později se žena vrátila také s přáteli a několik z nich si domy rovněž zakoupilo.
Danielsová má v plánu usadit se v obci Mussomeli, která leží asi dvě hodiny od Palerma, na důchod. A jakkoli si rozhodnutí pochvaluje, radí ostatním, aby měli dobrou představu o realitě. Koupit si dům za euro zní podle ní sice hezky, ale lidé by měli mít na paměti, že mnoho peněz vynaloží na rekonstrukci. „Když mi prodáte dům za euro, je mi jasné, že ho budu muset dát do kupy,“ vysvětlila.
Když Danielsová poprvé na Sicílii zavítala, nechtěla jednat impulzivně, a tak strávila opravdu celé dny prohlídkami domů. Vše zvažovala a ověřovala dokumenty. „Když dorazíte, zjistíte, kolik máte příležitostí. Pokud v obci strávíte jen týden, dojde vám čas a vy se vrátíte domů frustrovaní.”
Američanka si však času dopřála dostatek, a tak si koupila rovnou tři domy. Později pomohla s koupí domu i svojí 24leté dceři, za kterou nyní řeší veškeré papírování. „Všichni byli nadšení a mají různé cíle, jak s domy v budoucnu naložit,“ uvedla žena o svých třech dětech. „Můj nejmladší má v plánu otevřít si brazilskou kavárnu,“ dodala.
Vyzdvihuje pomalejší tempo
Ačkoli Danielsová původně nechtěla koupit tři domy, řekla, že na ni městečko a jeho obyvatelé silně zapůsobili. „Je to tím, jak se tu díky lidem cítíte. Najednou si řeknete dobře, koupím tři,“ vzpomíná. „Místní jsou zkrátka velmi pozitivní a přívětiví. Hodně to usnadňují ostatním, kteří sem chtějí přijít a splnit si sny. Mussomeli se rychle stává multikulturním místem,“ konstatuje.
Na sicilské obci si Američanka pochvaluje také její vlastní tempo, což plyne prý i z toho, že se nikdo moc nesoustředí na peníze. „Mám velmi pozitivní zkušenost,“ uvedla.
Levné bydlení se stalo v Itálii v posledních letech hitem. O domy, které stojí buď euro nebo, pokud jsou v dobrém stavu, řádově kolem sto tisíce korun, je velký zájem. Rekonstrukce má pak nicméně své jasné podmínky. Často musí být hotová například do tří let. Toho by si podle Danielsové měli být lidé vědomi a nemyslet si, že zaplatí euro a tím jejich úsilí skončí.
Američanka předpokládá, že renovace domu ji ve výsledku vyjde na zhruba 20 tisíc dolarů, což je takřka 430 tisíc korun. Pandemie nicméně vše trochu pozdržela, doufá proto, že lhůta na dokončení rekonstrukce se prodlouží.
Moře na dosah a Etna na dohled. Sicilské městečko nabízí domy za euroCestováníyknivoNumanzeSaNyknalC