Dům za cenu espressa. Kupte si místo ranního kafe vlastní nemovitost u moře Forbes

Dům za cenu espressa. Kupte si místo ranního kafe vlastní nemovitost u moře Forbes

Laurenzana

Ve městě regionu Basilicata lákají na to, že není nutné skládat zálohu. Kupci jen musí uvést, zda tu budou bydlet, používat dům na dovolenou nebo třeba jako obchod. Obec po nich nechce ani to, aby se sem alespoň na určitou dobu nastěhovali, což je v některých městech podmínkou.

Cinquefrondi

Podmínkou získání domu ve městě vnitrozemské Kalábrie, ze kterého je to k Jónskému i Tyrhénskému moři méně než půl hodiny, je roční pojistná smlouva ve výši asi 250 eur a dokončení rekonstrukce do tří let. Pokud to nový majitel nestihne, vystavuje se riziku pokuty 20 tisíc eur.

Troina, Sicílie

Historické město s idylickým náměstím a klikatými dlážděnými ulicemi letos plánuje prodat za jedno euro několik domů. Jeho starosta obdržel už přes čtyři tisíce žádostí z celého světa. Na začátku projektu bylo k dispozici ke koupi asi třicet domů a dalších sto se chystá.

Life

Pryč z deště. Tohle jsou místa, kam můžete utéct za sluncem právě teď

Adéla Kozáková – 2 minuty čtení

Biccari

Prvních dvanáct domů za euro začala radnice nabízet v lednu, další stovku město k prodeji chystá. Kromě nich ale láká nové obyvatele na domy na klíč za cenu do 10 do 13 tisíc eur. Podrobnosti vysvětluje starosta prostřednictvím mailu sindaco@comune.biccari.fg.it.

Sambuca, Sicílie

Další várku patnácti historických nemovitostí se chystají prodat i v malé sicilské vesnici, kde už mají s nabídkou levných domů velkou zkušenost. Když tu v roce 2019 oznámili, že plánují prodávat domy za symbolickou částku, dostali více než 110 tisíc žádostí a rozhodli se domy dražit. Za jedno euro se prodal pouze jeden.

Další podobné nemovitosti se nabízejí například v řecké Nikosii (najdete na serveru 1 Euro House Project) nebo ve Španělsku (nabízí Virto Property).

Doporučujeme

Tagy: