Sklep na mrtvoly a v patře nevěstinec! Orličtí vrazi měli s vilou ve Vysočanech velké plány

Sklep na mrtvoly a v patře nevěstinec! Orličtí vrazi měli s vilou ve Vysočanech velké plány

Otevřít si erotický klub bylo snem šéfa orlického gangu Karla Kopáče. Představoval si, že tak vydělá velké peníze. Posilovna pak byla pro nadšence do kulturistiky především koníčkem. Vila ve Vysočanské ulici v Praze 9 se zdála pro jeho plány ideální nejen svou velikostí a dobrou dostupností.

Devadesátky versus realita: Seriál věrně zobrazil zásadní zlom v případu orlických vrahů

Dům měl ještě jednu zásadní výhodu, klíčovou pro třetí »podnikání« Karla Kopáče – nájemné vraždy. „Podzemní místnost měla být napojena na kanalizaci, kde se chtěli těl obětí zbavovat,“ popsala pro Blesk Jiřina Hofmanová, bývalá vyšetřovatelka, která Kopáče několikrát vyslýchala.

Sklep na mrtvoly a v patře nevěstinec! Orličtí vrazi měli s vilou ve Vysočanech velké plány

Krmivo pro drůbež

»Sudování«, jak zalévání mrtvol louhem a odhazování do orlické přehrady vrazi říkali, bylo komplikované. Autor této »metody« Vladimír Kuna měl v plánu vymyslet elegantnější způsob, jakousi linku či mlýnek, který by těla rozmělnil tak, že by bylo možné je vypouštět do kanalizace nebo údajně dokonce i použít jako materiál pro výrobu drůbežího krmiva.

Premium

HvězdaDevadesátek Kryštof Bartoš o děsivé autonehodě:…

Karel Kopáč chtěl úvěr na koupi vysočanské vily ručit domem svého švagra Jaroslava Meiera, ten to však odmítl. Situace využila Meierova žena a Kopáčova sestra Irena, která bratrovi slíbila, že když ji zbaví manžela, ona bude dědit a dům mu pak dá k dispozici. Kopáč předstíral, že vraždu zařídí, ale ve skutečnosti se domluvil se svojí starší sestrou. „Ta mu poskytla jako zástavu svůj rodinný dům, o který následně přišla,“ vzpomíná Jiřina Hofmanová. Starší sestra přitom o vraždách nic nevěděla. Jaroslav Meier svému osudu neunikl, v červenci 1993 ho zastřelil další člen orlického gangu Ludvík Černý

Skončil na vozíku

Úvěr si na koupi domu Karel Kopáč a další člen gangu Petr Chodounský vzali v roce 1992. Přestavbu ale už nestihli, protože Kopáč měl v lednu 1994 autonehodu, po které zůstal na vozíku. Protože většina jeho příjmů plynula z vražd, najednou byl bez peněz. V roce 1995 byli členové gangu zatčeni, ale ještě o 10 let později stále figurovali Kopáč a Chodounský v katastru jako majitelé. Zástavní právo držela Česká spořitelna, která později dům prodala lucemburské firmě.

Louh orlickým vrahům nepomohl: Soudní lékař popsal, jak otvírali sudy s rozloženými oběťmi

Opuštěný jeřáb

Aktuálně je majitelem vily, z níž zbyly prakticky jen obvodové zdi, italská společnost. V roce 2016 se vlastníci bez stavebního povolení pokusili nemovitost začít opravovat. Podle informací Blesku z ní měl být bytový dům. Dělníci však stihli pouze opravit střechu, když se po dešti propadla část Vysočanské estakády. Tím se na několik měsíců stal dům pro jakoukoliv techniku nedostupný. Dělníci zmizeli a už se nevrátili. Na místě zůstává už několik let opuštěný jeřáb a vila chátrá dál.

Fotogalerie47fotografiíZáběry ze seriálu DevadesátkyAutor: Reprofoto ČT
Tagy: