Vizovická slivovice z Vysokých Tater - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Vizovická slivovice z Vysokých Tater - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Jak na to

Rudolf Jelínek Vysoké Tatry

Starý Smokovec 22pod Grandhotelem

Otevřeno každý den 9-19 h, v pátek a sobotu do 20 h

"Kde jinde by se potkali Východňár, Bratislavčan, Maďar, Čech a Polák, než ve Vysokých Tatrách?" zdůvodňuje volbu místa prodejny s exkluzivním alkoholem Ľubomír Čul, manažer společnosti Rudolf Jelínek Slovakia. "To jsou naši hlavní zákazníci."

Že je o pálenky z Vizovic zájem především mezi Slováky z Košic, Bratislavy i Žiliny, mimochodem dokazuje 42% síla většiny destilátů. "Jinde než v Čechách a na Slovensku se obvykle prodávají destiláty s menším množství alkoholu."

Ke koupi jsou ovocné destiláty mnoha druhů, ale prestiž si stále drží slivovice z vizovických švestek, na níž je sláva moravské značky postavená.

Jelínek v Tatrách

Rudolf Jelínek se ve Vysokých Tatrách pevně usídlil. V prodejně ve Starém Smokovci pořádá pravidelné degustace i ochutnávky na objednávku. Hotelová a lanovkářská společnost Tatry Mountains Resort prodává Jelínkovy destiláty ve svých hotelech.

"Je to zajímavé spojení dvou silných značek z Česka a Slovenska," říká Zdena Ryndová, která má na starosti veškeré ubytování a stravování Tatry Mountain Resorts ve Vysokých Tatrách. "Chceme, aby si hosté mohli vychutnat něco autentického a zároveň odvézt vzpomínku či dárek."

Rudolf Jelínek proto vyrábí malinovici z plodů nasbíraných na tatranských svazích, která se prodává výhradně v hotelech Tatry Mountain Resorts a v jejich restauracích.

Vizovická slivovice z Vysokých Tater - Horydoly.cz - Outdoor Generation

INFO: Rudolf Jelínek a Rudolf Jelínek Slovensko a Tatry Mountain Resorts

Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Alkohol na Horydoly

Domácí pálenka z Nockberge

Martini s vodkou. Prostřepat, nemíchat.

Ostrá whisky z Dalwhinnie

Na zdraví v montérkách!

Na zdraví v obleku!

Sake karavan dorazil do Prahy

Rum Bumbu z Barbadosu

Vítězné drinky ze šlehačkové Puschkin vodky

Trutnovské zimní nápoje

Lužická bylinná

Jizerský Kitlův životabudič

Chorvatská travarica

Tagy: