Video z Makarské: 60 km oblíbených pláží a letovisek Jadranu

Video z Makarské: 60 km oblíbených pláží a letovisek Jadranu

Nejmalebnější pláže Makarské najdete hned zkraje riviéry v malém poklidném letovisku Brela, kam své zájezdy směřuje už několik našich cestovek. Desítky malých oblázkových pláží částečně stíněných piniemi (skvěle nahradí slunečník) sem tam lemují vilky penzionů a privátů. Scenérii jen trochu kazí panorama dvou rozlehlejších betonových hotelů.

U skromného přístavu nechybí ani tradiční promenáda s restauracemi, ovšem žádný velký ruch tu neočekávejte. Místo je ideální pro navýsost klidnou, možná až nudnou dovolenou. Ale také pro setkání s výletníky z nedalekého Splitu, které místní pláže s oblibou navštěvují.

Baška voda

Pro nadšené sportovce je ideálním kotvištěm sousední, o něco rušnější letovisko Baška voda (nabídka a ceny hotelů, privátů i kempů na www.baskavoda.hr). Městečko oplývá historií i nevšedním spojením mořského pobřeží a úpatí horského masívu Biokovo a je tedy i skvělou startovní čarou spleti cyklistických tras v horském terénu.

Na konci příjemné přístavní promenády se nachází Hotel Horizont, který svou nabídku sportovního vyžití letos nově rozšířil o luxusní wellness centrum přístupné nehotelovým hostům, a tak pokud nevydržíte ani den bez posilovny, bude se vám tato adresa hodit (hodina s trenérem 21 eur).

Využít můžete i několik druhů masáží (30–60 eur), různé sauny (kolem 20 eur za tři osoby), kosmetiku či kadeřníka. Dobrou relaxaci nabízí i vnitřní bazén s hydromasážními tryskami a vířivkou.

Makarska

Video z Makarské: 60 km oblíbených pláží a letovisek Jadranu

Opravdu pulsující dovolenou pak zažijete přímo v městečku Makarska.

Kdyby vás unavovalo polehávání na široké nekonečné pláži i obcházení desítek přilehlých stánků s občerstvením a suvenýry, s otevřenou náručí na vás čekají četné restaurace a kavárničky nikdy neutuchajícího centra.

Privátní ubytování za dvoulůžkový pokoj tu v sezoně seženete podle kategorie od 30 do 60 eur za noc, nejlevnější hotel vyjde asi o 20 eur víc.

A z přístavu se můžete vydat na sousední ostrovy Brač či Hvar, nebo si jen tak pronajmout loď na okružní plavbu po Jadranu.

Kempování

Pro milovníky kempinku je na pobřeží také nejedno útočiště. Například rozlehlý kemp Dole u letoviska Živogošče má v nabídce k pronájmu dřevěné chatky, místo pro obytné karavany i u našich turistů populární pronájem stanu - včetně lednice a elektrické přípojky (ceník a info v češtině: www.hoteli-zivogosce.hr).

Pro nadšence pěší turistiky doporučujeme vyšplhat pár kilometrů nad kemp do hor, kde se nachází typická domácí restaurace Strnj. Majitel Teo Brajković vás za přijatelnou cenu pohostí skvělou grilovanou rybou, ochutnáte několik druhů domácí pálenky i víno a ještě se s ním dobře pobavíte, protože umí skvěle česky.

Tagy: