Nejlepší české filmy a TV seriály roku 2017 | Vltava

Nejlepší české filmy a TV seriály roku 2017 | Vltava

27. prosinec 2017Reflexe: Film!

Které domácí filmy letos patřily ve slabé sezoně mezi to nejlepší a které trendy české kinematografie nás v uplynulém roce potrápily? Jaké zahraniční seriály stojí za to sledovat a proč? Sedmička filmových publicistů spojených s pořadem Reflexe: Film! jmenuje nejlepší počiny uplynulých dvanácti měsíců.

Všichni zúčastnění dostali za úkol vybrat nejlepší letošní televizní seriál a český film, o kterých budou diskutovat ve vysílání Reflexí 27. prosince, které navazuje na pořad o nejlepších počinech světové kinematografie.

Šárka Gmiterková

Seriál: Příběh služebnice (Hulu, tvůrce: Bruce Miller, Reed Morano)„Velmi komplexní seriál o několika úrovních, kterému se navíc povedlo vzbudit silnou společenskou odezvu."Český film: Křižáček (r. Václav Kadrnka)„Film, který v něčem navazuje na tradici vláčilovského historického filmu, zároveň ale přirozeně následuje dění na poli světové kinematografie."

Nejlepší české filmy a TV seriály roku 2017 | Vltava

Křižáček (2017) HD trailer

Pavel Sladký

Seriál: Mindhunter (Netflix, tvůrci: David Fincher, Joe Penhall)„Napínavý a významově plodný kriminální seriál s výbornou hlavní postavou, který ale ostatní kriminálky překračuje, mj. protože má silnou žánrovou meta rovinu."Český film: Křižáček (r. Václav Kadrnka)„Cením si mimo jiné způsobu práce s předlohou – zejména otevření Vrchlického básně novým významům, nejenom v závěru."

MINDHUNTER | Official Trailer [HD] | Netflix

Martin Horyna

Český film: Svět podle Daliborka (r. Vít Klusák)„Pro mě je to pevně a jasně zrežírovaný film, který si na nic nehraje." Seriál: Zázračná planeta II (BBC, tvůrci: David Attenborough, Doug Allan)„Moc se mi líbí aktualizace žánru přírodopisného dokumentu, jak ve své technické dokonalosti, tak v celkové kvalitě a podmanivosti obsahu."

Svět podle Daliborka - TRAILER

Jana Čížkovská

„Fenoménem roku 2017 v rámci české kinematografie je pro mě nástup historických životopisných filmů s obrovskými ambicemi, který ale přináší hlavně zklamání." Seriál: The Crown (Netflix, tvůrci: Peter Morgan, Philip Martin)„Netflixu se tímto nevídaně výpravným seriálem povedlo oslovit a přitáhnout skupinu žen nad 35 let."

The Crown | Official Trailer [HD] | Netflix

Kamila Dolotina

„Hranice práce mají mnoho pozitivních momentů, ale navzdory jejich chvályhodné angažovanosti se nedostaly hlouběji - ani co do tématu, ani formálně." Seriál: Better Call Saul (AMC, tvůrci: Vince Gilligan, Peter Gould) „Seriál s každou řadou vyzrává a pořád se zlepšuje."

Better Call Saul | Series Trailer [HD] | Netflix

Dan Krátký

Seriál: Star Trek: Discovery (CBS, tvůrci: Bran Fuller, Ale Kurtzman) „Ačkoliv to není dokonalý seriál nebo tak dobrý jako Mindhunter nebo Sedmilhářky, je tu ambice spojit staré vyprávění s tím současným." Český film: Křižáček (r. Václav Kadrnka)„Český film tu najednou stojí v radikálnější pozici, než jsme zvyklí ho vidět."

Star Trek: Discovery | Official Trailer [HD] | Netflix

Ondřej Pavlík

Seriál: Mindhunter (Netflix, tvůrci: David Fincher, Joe Penhall)„Na jedné straně je to portrét sériových vrahů a vyšetřovatelů FBI, ale také pojednání o tzv. toxické maskulinitě." Český film: Křižáček„Je to ojedinělé tvůrčí gesto; spirituální, pomalý film s promyšlenou koncepcí vizuální i narativní."

autoři:pas,Šárka GmiterkováSdíletSpustit audio

Související

Jak nás naladíte na DABu

Více z pořadu

Tagy: