Tetování henou Káju (4) doživotně zmrzačilo: Bolestivý konec dovolené v Egyptě

Tetování henou Káju (4) doživotně zmrzačilo: Bolestivý konec dovolené v Egyptě

Na přelomu dubna a května se rodina vydala do egyptského letoviska Marsa Alam do hotelu Malikia Beach Resort Abu Dabbab. Syna rodiče nechali hned druhý den potetovat henou. Obrázek se moc nepovedl, a tak ho den před odjezdem zaměstnanec hotelového salonu »opravil«.

Radila sex s milencem či „vykadit rakovinu“. Šálila i vzděláním, uvedla univerzita

„Po návratu domů Kájíkovi vystoupala teplota téměř ke čtyřicítce a kůže byla zarudlá. Hned druhý den jsme šli k dětské lékařce a ta okamžitě nasadila antibiotika. Další den se synův stav prudce zhoršil. Rána začala mokvat a pediatrička nás poslala do nemocnice. Zde lékařka nasadila mast a obklady,“ vypráví maminka Jana.

Oba rodiče si velmi vyčítali, že nechali syna tetovat a způsobili mu tolik bolesti a komplikací. Rána na ruce vypadala jako poleptaná kyselinou. Kájovi se poté udělaly velké strupy a je pravděpodobné, že bude mít na Egypt památku v podobě obří jizvy na ruce.

Střelba v autobusu na Smíchově: Policie stíhá dva cizince a hledá další svědky

„Při »tetování« henou se tedy obvykle nejedná o klasické vpichování barviva pod kůži, ale pouze o potírání kožního povrchu. Zdálo by se tedy, že se jedná o zcela bezpečné přechodné obarvení kůže. Proč tedy vznikly malému chlapci na fotografiích na kůži ošklivé puchýře a strupy, které snad neskončí zajizvením zkrášlené plochy? Bohužel už jsem se i s takovým výsledkem setkal,“ říká dermatolog profesor MUDr. Petr Arenberger a vysvětluje: „»Tatérům« v přímořských oblastech většinou totiž nestačí žlutavě hnědá barva obrázku. Proto přidávají do henové barvicí pasty někdy i velká množství parafenylendiaminu (PPD). Tím dosáhnou prakticky černého zbarvení. PPD je ale známým alergenem. U citlivého jedince, který zpočátku ani nemusí být na tuto látku z minulosti citlivý, se může vytvořit do 14 dnů až tří týdnů alergická reakce s tvorbou puchýřů, strupů a při troše smůly po následném infikování otevřených ran i jizvení. U alergika či malého dítěte k tomu dojde už za 24 až 48 hodin.“

Video: Syn splnil matce poslední přání? Co jím bylo?

Video Syn splnil matce poslední přání? Co jím bylo? - facebook.com
Tagy: