iRozhlas Ondra si v Tokiu pro medaili nedolezl, historicky prvním olympijským vítězem se stal Španěl

iRozhlas Ondra si v Tokiu pro medaili nedolezl, historicky prvním olympijským vítězem se stal Španěl

Na olympijských hrách v Tokiu se poprvé v historii udělovaly medaile ve sportovním lezení. Po kombinaci tří hodnocených disciplín skončil český reprezentant Adam Ondra na šestém místě. Ze zlata se raduje Španěl Alberto Ginés Lopez před Američanem Nathanielem Colemanem a Rakušanem Jakobem Schubertem, který po vítězství v závěrečném lezení na obtížnost odsunul Ondru z medailových pozic.

Tokio(Aktualizováno: 15:44 5. 8. 2021) Sdílet na FacebookuSdílet na TwitteruSdílet na LinkedInTisknoutKopírovat url adresuZkrácená adresaZavřít

Ondra zahájil olympijské finále čtvrtým místem v lezení na rychlost. Následně se po méně úspěšném boulderingu propadl na průběžné šesté místo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si Adama Ondru, který při premiéře sportovního lezení na olympiádě skončil šestý

Český reprezentant ale zabojoval v poslední ze tří disciplín – v lezení na obtížnost – kde vylezl téměř až na vrchol stěny a stále tak držel šanci na medaili.

Fantastický výkon ale v závěru předvedl jeho rakouský soupeř Jakob Schubert, který jako jediný „topoval“ a Ondra tak ze hry o cenné kovy vypadl.

„Usmívám se, protože si myslím, že jsem to dobře psychicky zvládl. Byl jsem dobře fyzicky připraven, ale dneska jsem asi na bouldrech a na dané cestě nemohl být lepší,“ řekl Ondra v rozhovoru pro Radiožurnál.

DataRozhlas@dataRozhlas

iRozhlas Ondra si v Tokiu pro medaili nedolezl, historicky prvním olympijským vítězem se stal Španěl

Co dělá z @Adam Ondra fenomenálního lezce – i když třeba nezvítězí?V roce 2018 jsme ho ověsili senzory a sledovali, v čem jsou jeho pohyby unikátní. Kritickou pasáž si můžete projít krok po kroku.irozhlas.cz/sport/lezeni-s…

15:22 – 05. 08. 2021

435

„Když jsem spadl, tak jsem si říkal, že jsem asi nemohl zalézt lépe. Trochu jsem věřil, než Jakob Schubert nastupoval, že by mu mohlo dojít ve stejném kroku a já bych vyhrál na čas. Ale on lezl parádně a vítězství v této samostatné disciplíně si zasloužil,“ komentoval český reprezentant výkon rakouského lezce, který ho jako jediný v lezení na obtížnost překonal.

Podle Ondry bylo vítězství Španěla překvapením, ale výsledky byly podle něj nepředvídatelné.

„Alberto je můj dobrý kamarád, známe se dobře. Je to obrovské překvapení, že vyhrál, ale takový byl infarktový závod a mlelo se to tam dohromady a nebylo do poslední chvíle jasné, kdo na tom prvním místě vydrží,“ vyprávěl nadšeně osmadvacetiletý rodák z Brna.

Nejnižší součin všech tří disciplín měl osmnáctiletý Ginés, jenž k vítězství v rychlosti přidal čtvrté místo v obtížnosti a sedmé v boulderingu.

Coleman za ním celkově zaostal o dva a Schubert o pět bodů. Až čtvrtý skončil favorizovaný Japonec Tomoa Narasaki, před Ondru se dostal ještě vítěz úterní kvalifikace Francouz Mickaël Mawem.

mim, Kovaříková BarboraSdílet na FacebookuSdílet na TwitteruSdílet na LinkedInTisknoutKopírovat url adresuZkrácená adresaZavřít

Tagy: