Husák má nový flek: Po skandálu na nelegální party kmotra Bendy bude ředitelem policejní školy

Husák má nový flek: Po skandálu na nelegální party kmotra Bendy bude ředitelem policejní školy

„Mohu potvrdit, že jsme obdrželi z ministerstva vnitra informaci o tom, že pan plukovník Husák přechází dnem 3. ledna 2022 do personální pravomoci ministra vnitra a má být pověřen řízením Střední policejní školy v Praze Hrdlořezích,“ uvedla Rendlová. Mluvčí nechtěla věc dál komentovat, protože škola není součástí policie a spadá pod ministerstvo vnitra.

Podle Rakušana vedením školy Hamáček Husáka pověřil. „Má reakce je, že chci okamžitě vypsat výběrové řízení, kde bude potřeba splnit kvalifikační předpoklady, kterými je, mimo jiné, pedagogické vzdělání nebo alespoň pedagogické minimum. To podle mých informací pan Husák nemá,“ uvedl ministr.

Husák má nový flek: Po skandálu na nelegální party kmotra Bendy bude ředitelem policejní školy

Video Mejdan v hotelu Petra Bendy: Dorazil i expremiér Paroubek - reportéři Blesku

Padesátiny v teplickém hotelu nerespektovala vládní opatření

Husák byl letos koncem ledna na oslavě 50. narozenin podnikatele Petra Bendy v hotelu v Teplicích v době, kdy musely být hotely kvůli epidemii koronaviru až na výjimky uzavřené. V reakci uvedl, že v hotelu měl pracovní schůzku, o oslavě se dozvěděl až na místě a v hotelu zůstal přes noc kvůli únavě a pozdní hodině.

Kmotr Benda se vyhne pokutě za opulentní nelegální party. Nebyly důkazy, tvrdí hygienici

Kritice Husák čelil za přítomnost v hotelu i za to, že coby vysoký policejní funkcionář nezasáhl. Z funkce policejního ředitele v Libereckém kraji odešel v únoru po výzvách od Hamáčka a policejního prezidenta Jana Švejdara. Od té doby pracoval jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Za účast na zakázané akci mu byl snížen plat podle informací Radiožurnálu zhruba o 10 000 korun.

Před působením v Liberci Husák nemohl pokračovat v čele policejní ochranné služby kvůli chybějící bezpečnostní prověrce. Z funkce policejního prezidenta v roce 2007 odešel mimo jiné v souvislosti s prověřováním své role v korupční kauze biolíh, píše iROZHLAS. Jako policejního prezidenta Husáka novináři přistihli při výrazném překračování rychlosti na dálnici.

Tagy: