Pilotem vrtulníku na zkoušku - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Pilotem vrtulníku na zkoušku - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Populární jednodenní kurzy nabízejí vrtulníkové společnosti pro veřejnost na seznámení s řízením helikoptéry.

Krátká jedno- až dvouhodinová předletová příprava obnáší bezpečnostní pokyny, popis fungování vrtulníku za letu, vyzkoušení ovládacích prvků vrtulníku a také jasné povely od pilota, které je nutné bezpodmínečně respektovat.

Následuje vzlet helikoptéry z letiště, který má plně v rukou pilot - instruktor. Frekventant kurzu je v těchto chvílích pouhým cestujícím.

Teprve až v bezpečné výšce a za dobrého počasí půjčí pilot řízení svému žákovi, aby zjistil na vlastní kůži, jak je pilotování vrtulníku složité. Pilot - instruktor má samozřejmě vše ve svých rukou. Koriguje všechny chyby nováčka a nedopustí, aby nastala krizová situace.

Na přistání zase pilot převezme nad řízením vrtulníku plnou kontrolu.

VIDEO Heliport Chotouň

Pilotem vrtulníku na zkoušku - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Standardní kurz pilozem na zkoušku sestává ze zhruba jedno- až dvouhodinové letové přípravy na zemi a půlhodinového letu. Koná se jen za dobrého počasí, o čemž bezvýhradně rozhoduje pilot a případně odpovědný personál heliportu.

Do malých vrtulníčků mohou nastoupit pouze osoby s váhou do 90 kilogramů. Kurz přijde u různých leteckých společností na necelých deset tisíc korun.

Vyšší úrovně leteckých kurzů pro piloty vrtulníků jsou vážné letecké školy s mnoha povinnostmi a náročnými zkouškami. Amatéři si obvykle dělají kurzy na létání s lehkými vrtulníky nebo na soukromé létání s výkonnějšími stroji. Profesionálové pokračují v kurzech pro obchodní nebo dopravní piloty.

Zvláštní výcvik prodělávají vrtulníkáři například pro účely zemědělství, na létání v noci, na létání podle přístrojů nebo třeba se zavěšeným břemenem.

Dodejme, že vojenští piloti vrtulníků jedou ve svém výcviku po úplně jiné koleji a nemají s civilním létáním téměř nic společného.

Outdoor v kostce

ADRENALIN Kienova houpačkaADRENALIN Bungee na Zvíkovském mostuARCHEOLOGIE Detektory kovů pro amatéryBĚH Trail runningBĚH Běhání na sněhuBĚH Ultramaraton - vypni mozek a běž!BĚH Bloudění svátečního běžceBOARDING Rychle na longboardu z Kozákova dolůBOARDING WakeboardingBOARDING Indoor windsurfing v polské haleCYKLISTIKA Orientační závody na horských kolech CYKLISTIKA Triatlon a XterraCYKLISTIKA Freestyle BMX na ŠtvaniciGEOCACHING Geocaching po českuGYMNASTIKA Parkour vypadá nebezpečnější, než je doopravdyGYMNASTIKA Olympijský šplhHOROLEZECTVÍ Drytooling kombinuje skálu a cepínyHOROLEZECTVÍ Feráty: pocity horolezcůHOROLEZECTVÍ Na koho v horách spoléhatJEZDECTVÍ Exkluzivní polo na koníchJEZDECTVÍ Skijöring - kdo táhne lyžaře? Pes, kůň, motorkaJEZDECTVÍ Koně pro radost i zdravíIN LINE BRUSLE Nordic skatingIN LINE LYŽE Objevte kolečkové lyžeLYŽOVÁNÍ Dobrodružné lyžovánÍ v terénuLYŽOVÁNÍ Co je potřeba na skialpLYŽOVÁNÍ Telemark, starý nový stylLYŽOVÁNÍ BiatlonLYŽOVÁNÍ Akční skibobMYSLIVOST Lovecká vášeňTĚŽKÁ ATLETIKA Skotské hry na SychrověTĚŽKÁ ATLETIKA Timbersports - silní muži se sekerami a pilamiPARA Parašutismus bez padákuPARA BASE jen si skočitPARA Hike and FlyPARA Balónem potichu plujeme nebemAERO Pilotem vrtulníku na zkouškuMOTO Motokáry pro zábavuVODNÍ SPORTY Aquaskipper jako Ježíš na hladiněVODNÍ SPORTY Veslování pražské PrimátorkyVODNÍ SPORTY Voda: adrenalin pro děti i rodičeTURISTIKA Zimní tábořeníTURISTIKA Sněžnice okouzlily i lyžařeTURISTIKA Dlouhé horské přechodyLETNÍ SPORTY Speedminton jako FerrariLETNÍ SPORTY Prague Paintball OpenLETNÍ SPORTY Zahradní trampolínyZIMNÍ SPORTY Curling: skrytý adrenalinZIMNÍ SPORTY Boby, saně, skeletonHANDICAP Orientační závod vozíčkářůHANDICAP Trail-O

Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Tagy: