Může se bitcoin vrátit na 50 000 USD? | FXstreet.cz

Může se bitcoin vrátit na 50 000 USD? | FXstreet.cz

Bitcoin ve čtvrtek klesl a zastavil rally pozorovanou v posledních pěti dnech. Nedokázal se udržet ani nad 50 000 USD, protože obchodníci nedokázali udržet býčí momentum pozorované po náhlém propadu minulý víkend. V New Yorku se token propadl o 5,6 %.

Ostatní digitální aktiva také klesala, přičemž nejvíce byly zasaženy menší tokeny jako monero a EOS.

Někteří analytici tvrdí, že BTC se nachází v neutrálním pásmu mezi různými klouzavými průměry a může vytvořit formaci "hlava a ramena".

"Problém s kryptoměnami spočívá v tom, kdo ten padající nůž chytí," uvedla Cate Faddisová, prezidentka a CIO společnosti Grace Capital. "Krypto mi dělá velké starosti – upřímně řečeno, připomíná mi to rok 2008 s nemovitostmi a mohlo by se to rozšířit na celý trh."

Může se bitcoin vrátit na 50 000 USD? | FXstreet.cz

Chuck Cumello, generální ředitel společnosti Essex Financial Services, se rovněž vyjádřil: "Lidé musí podle mého názoru skutečně pochopit, co to je. Je to spekulativní investice. Běžnější investice neklesá o 20 % během víkendu. To se prostě nestává."

Kryptoměny v posledních několika seancích vykazovaly divoké pohyby, zejména během uplynulého víkendu, kdy se mnohé z nich ocitly na širší vlně snižování rizika, která zasáhla i americké akcie. Důvodem byla prudce rostoucí inflace, která nutí centrální banky zpřísňovat měnovou politiku. Bitcoin nakonec ztratil dokonce 21 %.

Brett Munster ze společnosti Blockforce Capital vysvětlil, že trh před pádem minulý víkend poměrně dlouho rostl, takže není divu, že kotace kolísaly. To však není negativní, pokud obchodníci nebyli zahnáni pod své maržové požadavky. To povede k nuceným likvidacím, které jsou zpravidla samospásné.

Přesto mnoho fanoušků kryptoměn ignoruje krátkodobé pohyby a sleduje dlouhodobé trendy. Mike McGlone z Bloomberg Intelligence uvedl, že bitcoin je rizikové aktivum, které se pomalu stává digitálním rezervním aktivem, a to by mělo mít pozitivní dopad na jeho cenu. Odhaduje, že příští rok by mohl dosáhnout 100 000 USD, tím spíše, že poptávka a všeobecné přijetí rostou, zatímco nabídka klesá.

"Klíčovou otázkou na konci roku 2021 je, zda bitcoin není příliš horký," řekl McGlone. "Náš graf ukazuje, že cena kryptoměny je poměrně nízká a pohybuje se přibližně na úrovni 50týdenního klouzavého průměru, který má sklon směrem nahoru."

Tagy: