VIDEO: Obří italské jezero zlomilo kaprařům vaz. Dostal je neznámý terén

VIDEO: Obří italské jezero zlomilo kaprařům vaz. Dostal je neznámý terén

Rybáři si ke své cestě za velkými kapry zvolili dvě italské destinace. Napřed zajeli k jezeru ležícím v provincii Bologna, avšak zde se moc nedařilo. Po třech dnech chytání „čudel“ (z jejich pohledu) upnuli své naděje k druhé lokalitě.

Lago di Viverone je jezero ledovcového původu, nachází se v Piemontu v západních Alpách při stejnojmenném městě a nedaleko od města Ivrea. V oblasti je třetím největším. Jeho rozloha je asi pět a půl kilometru čtverečních a místy dosahuje hloubky až 70 m.

6 fotografií

Trojice je ohromená přírodou a průzračnou vodou. Ví se, že jsou tu velcí kapři, ale vzhledem k velké ploše je velmi obtížné je najít. Údajně někteří z nich dosahují váhy až 30 kilogramů, ale nikdo neví, kde jsou.

V podobných situacích je nejlepší spoléhat na zkušenosti místních rybářů, Dokážou nejlépe poradit, která místa se osvědčila a kde by kapři mohli nejspíše brát.

VIDEO: Obří italské jezero zlomilo kaprařům vaz. Dostal je neznámý terén

Jenže naší trojici se i přes největší snahy nedaří. Podle nich se kapři chytají v podstatně stejně napříč kontinenty, ale tady jim to nejde.

Dokonce vytáhli i podvodní kameru, ale zjistili, že když zakrmí, na místě se objeví „mraky“ drobných bílých ryb, které si smlsnou na hostině. Velký kapr se však na místě neobjeví, protože jim to drobné ryby všechno sežerou.

Kapří monstra

Pořad Kapří monstra můžete sledovat na Prima Zoom každý pátek večer, reprízy pak v sobotu brzy ráno a v pondělí v podvečer.

Místo zakrmování pomocí velkých boilies je začínají půlit, aby neklesalo tak rychle ke dnu a déle zanechávalo ve vodě pachovou stopu.

„Všichni si myslí, že máme hromadu zkušeností a je pro nás snadné chytit kdykoliv cokoliv, ale to vůbec není pravda. Stává se, že přijedeme na místo jako je tohle a zkoušíme leccos poprvé,“ říká Ami Hamidi.

Ale i přes neúspěch je podle něj celá výprava obrovským přínosem pro celý tým. S tím souhlasí i ostatní členové. Jako lovci sice neuspěli, ale rozhodně si to užili. A o to hlavně při každé rybářské výpravě jde.

Tagy: