Hrušky otevřou školku, ze které po tornádu zbyly jen obvodové zdi

Hrušky otevřou školku, ze které po tornádu zbyly jen obvodové zdi

Od tornáda jezdily dvě třídy starších dětí do náhradních pronajatých prostor v obci Lanžhot. Zázemí pro třídu nejmenších dětí radnice zdarma získala od místního podnikatele v areálu zemědělského družstva, aby děti nemusely dojíždět. „Na pátek, pondělí a úterý je vypsané volno a ve středu 2. února chceme děti ve školce po více než půl roce přivítat. Na 14. února pak chystáme slavnostní otevření," řekl Babisz.

Podle něj bylo potřeba navézt do školky nábytek, tedy stoly, židličky, ale také lehátka nebo hračky a pomůcky, které byly v náhradních prostorách. „Zapojila se zhruba třicítka rodičů a nějací dobrovolníci. Maminky umývají, tatínkové nosí, ta soudržnost je dobrá," uvedl místostarosta.

Hrušky otevřou školku, ze které po tornádu zbyly jen obvodové zdi

Po tornádu zůstaly podle něj ze školky jen obvodové zdi. „Odhad na rekonstrukci byl v červenci pětadvacet milionů, ale spíš to bude ke třiceti milionům. Není zatím vše vyúčtované a budeme to dávat teprve dohromady," uvedl Babisz s ohledem na nárůst cen stavebních materiálů. Většinu by mělo proplatit ministerstvo pro místní rozvoj, sponzorsky přispěla i zhotovitelská firma Metrostav.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až tři sta kilometrů v hodině se prohnala Břeclavskem a Hodonínskem loni poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest zmařených lidských životů a 1200 poškozených domů, z nichž asi dvě stě muselo k zemi. Vznikly škody v miliardách korun.

Tagy: