Nejoblíbenější destinace sexuálních turistů - iDNES.cz

Nejoblíbenější destinace sexuálních turistů - iDNES.cz

Thajsko: boom přinesla vietnamská válka

Tahle asijská země patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější cíle sexuálních turistů. Prostituce tu má tisíciletou tradici a obrovský rozvoj zaznamenala během vietnamské války. Turistický boom posledních let tomuto trendu samozřejmě jen nahrává.

Podle odhadů se v Thajsku věnují nějaké formě prostituce téměř tři miliony žen a i když je tady prodej sexuálních služeb oficiálně zakázaný, obecně se toleruje. Pokud byste se snad však do Thajska za sexem chtěli rozjet a nestojí vám v cestě morální zábrany, měli byste nápad přece jen ještě zvážit: setkání s prodejnou láskou z ulice, masážních salonů či klasických night klubů totiž provází velké riziko pohlavních chorob.

Často se navíc jako nevěstky nabízejí i dívky, které ještě nedosáhly plnoletosti. Za dětskou prostituci přitom hrozí velmi vysoké tresty.

Prostituce je v Thajsku provázaná s organizovaným zločinem a ten prorůstá zase politikou. Před 10 lety oznámil jeden z největších vlastníků masážních salonů v Bangkoku, že mezi jeho klienty patřili přední politici a že za deset let vydal na úplatcích přes milion a půl dolarů.

Nejoblíbenější destinace sexuálních turistů - iDNES.cz

Ukrajina: prostituci živí chudoba

I když je to poněkud překvapivé, mezi nejvyhledávanější cíle sexuálních turistů se v poslední době protlačila i Ukrajina. Za boom ukrajinské sexuální turistiky může údajně zavedení bezvízového vstupu do země v roce 2005, čehož začali hojně využívat i návštěvníci hledající levné sexuální služby. Míří sem hlavně výpravy sexuchtivých mužů z Evropské unie.

Prostituce je tady nelegální a podle oficiálních údajů je v zemi méně než dva tisíce prostitutek, toto číslo však realitě neodpovídá: prodejných dívek je několikanásobně víc. Důvodem prostituce je velmi často neutěšená finanční situace ukrajinských žen. Mezi prostitutkami jsou zastoupeny i studentky, které si tak vylepšují svůj rozpočet.

Kuba: kompletní servis pro turisty

O tom, že se Kuba v posledních letech stala vyhlášeným střediskem sexuální turistiky, se na svých stránkách zmiňuje i ministerstvo zahraničí. Podle jeho údajů se sice úřady snaží tento fenomén potírat, nicméně nepříliš účinně a kubánská prostituce bují dál.

Pro zdejší prodejné ženy (říká se jim chicas) jsou turisté často jedinou možností, jak se dostat k luxusnějšímu zboží (kosmetice, oblečení atd.), které je jinak pro běžné Kubánce nedostupné. Kromě klasického sexu na jednu noc nabízejí dívky i společnost po celý turistův pobyt. Zatímco slečna klienta kromě poskytování sexu i baví, provází ho a dělá mu společnost, on ji zahrnuje dárky.

Brazílie: čtvrt milionu nezletilých prostitutek

Horní příčky žebříčku sexuálních destinací už několik let obsazuje Brazílie. Země žhavé samby je vyhlášená extrémně levnými prostitutkami, za hodinu žádají prodavačky lásky v průměru sto korun. Prostituce je zde legální až od osmnácti let, stahuje však i hrozivý počet mnohem mladších dívek: odhaduje se, že v zemi se dětské prostituci věnuje přibližně čtvrt milionu nezletilých. Využitím jejich služeb však turisté riskují velké problémy. Brazilské úřady se s prostitucí snaží bojovat, nicméně předpokládá se, že s přílivem turistů na mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 počet prostitutek ještě vzroste.

Filipíny: levný sex a mužské ego

Už tradiční destinací sexuálních turistů jsou Filipíny, které si většina cestovatelů představuje jako zemi přecpanou sladkými exotickými kráskami. V podstatě nejsou tyto představy daleko od pravdy. Tisíce sexuálních turistů sem táhnou velmi levné sexuální služby, které stojí v přepočtu kolem šesti až patnácti set korun na noc, a schopnost zdejších prostitutek vyhnat ego svých zákazníků do neskutečných výšin. I tady je prodávání vlastního těla pro většinu prostitutek možností, jak poněkud vylepšit svou neutěšenou ekonomickou situaci.

Tagy: