Mravenci mají letos ideální podmínky. Jsou všude | Plzeň

Mravenci mají letos ideální podmínky. Jsou všude | Plzeň

21. srpen 2021Hobby magazín speciál

Plzeňský zahradník Přemysl Písař radí, jak se zbavit přemnožených mravenců na našich zahradách a také jak ošetřit rajčata proti houbovým chorobám, plísním a škůdcům.

Mravenci se letos velmi dobře množí a je jich opravdu hodně. "Vypořádáte se s nimi pouze tím, že zahubíte královnu. Prodává se mnoho přípravků, které dobře působí, ale trvá to dlouho. V mraveništi je spoustu vajíček a mraveniště bude týdny, možná měsíce tzv. dojíždět," potvrzuje Přemysl Písař.

Bydlíte v panelovém nebo činžovním domě? Vadí vám hluk z nejrůznějších přestaveb a rekonstrukcí bytů a koupelnových jader? Jak problémy s hlukem řešit? Dozvíte se od Tomáše Sysla z Institutu zdravého bydlení.

Mravenci mají letos ideální podmínky. Jsou všude | Plzeň

Pozveme vás na dvě výstavy v Domu historie Přešticka v Přešticích u Plzně. Majitele největší sbírky stavebnic Lego u nás, Ondřeje Balšána, s názvem Ašské kostičky. A také projdeme výstavou Z pohádky do pohádky sběratelky maňásků Jarmily Strakové, která jich zde vystavuje přes 400.

autoři:Jiří Šobr,iko|zdroj:Český rozhlas PlzeňSdíletSpustit audioJak nás naladíte na DABu

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...

Tagy: