Skryté okapy Siba Modern pro minimalistický design staveb

Skryté okapy Siba Modern pro minimalistický design staveb

zobrazit 5 fotek

Nové řešení okapů pro minimalistický design staveb přináší skrytý okapový systém Siba Modern, který navazuje a doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba.

Skrytý okapový systém Siba Modern

Skrytý okapový systém Siba Modern představuje nové řešení okapů pro minimalistický design staveb. Jde o jedinečné designové řešení soustavy okapů, které dokonale ladí s celkovým pojetím moderní střechy na současných minimalistických domech. Tento nový systém navazuje a doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba. Předností nového řešení je možnost bezpečně skrýt svodové trubky nejen uvnitř fasády, ale i žlaby pod estetickými krycími panely. Okap vlastně není téměř vůbec vidět.

Aktuální trendy v současné architektuře inspirovaly společnost Ruukki k vývoji tohoto moderního a efektivního skrytého okapového systému. Okapní systém Siba Modern tak doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba.

Střešní krytina Ruukki Classic Design a skrytý okapní systém Siba Modern

Skryté okapy Siba Modern pro minimalistický design staveb

“Ne vždy se architektům hodí do jejich návrhů tak dominantní zakulacený prvek, jaký představují klasické okapové žlaby. Siba Modern proto posouvá možnosti elegance a propracování detailů o pořádný kus dopředu a je tím pravým řešením pro každého, kdo si potrpí na precizní estetické detaily a kvalitu provedení,” objasňuje marketingový manažer Ruukki Jan Hála.

Nový systém je k dispozici ve dvou variantách povrchové úpravy – GreenCoat Pural BTMatt a GreenCoat Crown BT a také ve třech nejoblíbenějších odstínech - antracitovém, grafitovém a černém. Lze jej snadno přizpůsobit odstínu a typu střešní krytiny, krycí panely jsou přitom po celé délce upevněny ke speciální liště, která zaručuje zvýšenou odolnost proti větru a podporuje celkovou pevnost systému.

Střešní krytina Ruukki Classic Design a skrytý okapní systém Siba Modern

Siba Modern se hodí především k instalaci na moderní stavby s jednoduchými tvary. Přímé propojení bezokapové střechy s její fasádou posouvá celkové vnímání budovy, která se stává celkově kompaktnější a dojem z jejích minimalistických tvarů je o to silnější.

Okapový systém Siba Modern se navíc vyznačuje vysokou odolností použitých háků. Speciálně navržené háky s rámovou konstrukcí umožňují zvětšit jejich bezpečnou rozteč na 80 cm. Omezené množství háků pak přispívá ke snížení nákladů na celý systém. Tvar montážního podstavce háků usnadňuje zachování správného odvětrávacího prostoru.

Skrytý okapový systém Siba Modern

O Ruukki

Ruukki CZ s.r.o. patří do finského koncernu Ruukki Construction, který poskytuje služby zákazníkům ve stavebnictví. Na českém trhu nabízí Ruukki CZ širokou škálu produktů a služeb, především ocelové střešní krytiny, okapy, střešní bezpečnostní prvky, fasádní systémy, sendvičové panely aj.

Více na www.ruukki.cz a www.ruukkistrechy.cz

Střešní krytina Ruukki Classic Design a skrytý okapní systém Siba ModernPřečíst další článek
Tagy: