Začala rekonstrukce domu K Archivu na startovací byty pro mladé

Začala rekonstrukce domu K Archivu na startovací byty pro mladé

Začala rekonstrukce domu K Archivu na byty pro mladé lidi. První obyvatelé by se tu měli stěhovat příští rok na podzim. Město za přestavbu objektu zaplatí více než 50 milionů korun bez daně.

Stáhnout video

Čtyřpodlažní dům schovaný za Španělskou kaplí byl postaven v roce 1984 a sloužil jako ubytovna pro sestry a další zdravotnický personál nemocnice. Objekt už ale nikdo nevyužívá, v roce 2016 jej Moravskoslezský kraj převedl na město.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Původním záměrem zde bylo vybudovat sociální služby a byty pro seniory. V roce 2019 vedení města přehodnotilo tento záměr, budou se zde budovat startovací byty pro mladé lidi. Ten hlavní důvod je, že v Novém Jičíně je asi 240 podaných žádostí o byt a tato bytová politika se musí řešit novou výstavbou. Pokud město nebude stavět nové byty, ten pořadník se nebude hýbat a zájem o bydlení v Novém Jičíně je obrovský. Co se týče občanů seniorského věku, tak město NovýJičín má tři objekty v režimu zvláštního určení, Pod Lipami, Revoluční a U Jičínky, a v současné době tato kapacita není naplněn.”

Bytový fond města čítá zhruba 1100 bytů. Uvnitř domu K Archivu vznikne 39 bytů2+KK o velikosti zhruba 50 metrů čtverečních.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ty parametry bydlení budou takové, že půjde o mladé lidi do věku 35 let, doba nájmu bude omezena na maximálně čtyři roky, startovací nájemné bude činit maximálně 80 procent tržního nájmu.”

Součástístavby budou nadzemní sklepy, kočárkárna, místnost na kola, kotelna a venkovní výtah. Zhotovitel zakázky převzal staveniště 12. července. Výstavba má trvat 14 měsíců, včetně úpravy okolí.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vznikne zde parkoviště, zeleň, bude zde parkovací závora pro vjezd uživatelů tohoto objektu. Součástí stavby jsou ipřeložky inženýrských sítí, které se na pozemku nacházejí.”

Cena zakázky byla vysoutěžena ve výši51 a půl milionu korun bez daně. Financována je prostřednictvím komerčního úvěru.

Nahlásit chybuChyba byla úspěšně nahlášena.Popis chyby:V případě zájmu o odpověď, prosím zanechte na sebe email v textu zprávy.
Tagy: