vytisknout velikost písma 10 rad, jak v pohodě zvládnout rekonstrukci domu a ušetřit

vytisknout velikost písma 10 rad, jak v pohodě zvládnout rekonstrukci domu a ušetřit

Renovaci je třeba řádně promyslet

„Rekonstrukce je hodně pracná a náročná, ale může být i zábavná a obohacující,“ říká odborník na domácí úložné prostory Danny Watson. Podle něj mezi čtyři nejčastěji rekonstruované místnosti patří kuchyně, koupelna, ložnice a garáž a lidé se též zaměřují na nové bezpečnostní systémy. Než se pustíte do plánování rekonstrukce, doporučuje odborník uvědomit si, kolik máte vlastně věcí a co budete tedy v budoucnu potřebovat.

Renovaci domu je totiž třeba řádně promyslet, a to nejlépe od začátku. „Pokud neumíte kreslit nebo používat počítačové programy, využijte barevnou lepicí pásku, kterou si naznačíte nové půdorysy místností, abyste si vše uměli představit. Zjistíte tak, zda není třeba na poslední chvíli udělat nějaké úpravy projektu,“ radí interiérová designérka Kate Lesterová.

Oprava domu se může pěkně prodražit. Existují ale způsoby, jak si splnit sny o dokonalém bydlení, aniž byste museli vykrást banku. „Nová výmalba a výměna nábytku je v možnostech většiny lidí,“ domnívá se Watson. Také provedení některých prací svépomocí je cestou, jak snížit náklady. „Například toužíte-li po nových dveřích – natřete ty staré a vyměňte kování. Hned budou vypadat jako nové,“ radí Watson.

10 triků na vylepšení domácnosti, které zvládnete sami, hned a za pár korun

Tagy: