Farářka v důchodu uhořela na faře: Ničivost požáru způsobilo ohromné množství knih

Farářka v důchodu uhořela na faře: Ničivost požáru způsobilo ohromné množství knih

Paní Zora zemřela týden před svými 90. narozeninami, které měla oslavit příští víkend. Všichni obyvatelé slovenské obce Čelovce, kde celý život žila a pracovala, měli kazatelku v důchodu rádi a uznávali ji, řekl pro televizi JOJ místní starosta Ján Petroch.

Při pokusu o záchranu farářčina života se zranil místní občan, kterého operovali v nemocnici s poraněním ruky. „Měl je celé pořezané, pokoušel se ji prý zachránit, rozbít okna,“ prozradil také o hrdinovi Petroch.

Farářka v důchodu uhořela na faře: Ničivost požáru způsobilo ohromné množství knih

Podcast: »Hraničářka« Anetka (†20) spáchala sebevraždu. Její maminka žila ve strachu z nejhoršího

Požár se podle starosty šířil velmi rychle, zejména prý proto, že se ve stavení topilo dřevem a farářka měla kolem sebe obrovské množství knih. „Čítala i do dvou hodin v noci. Odebírala velké množství časopisů a také spoustu knih,“ popsal starosta a přirovnal požární zabezpečení domu ke kouření ve stohu slámy.

Moudrou farářku měli rádi

Petroch podle vlastních slov měl s farářkou dobrý vztah a hodně jí pomáhal, stejně jako další lidé z obce. „Byla moudrá, lidi si jí tu vážili,“ dokreslil osobnost tragicky zahynulé farářky starosta.

Tragédii, jakou obyvatelé Čelovců ještě nepamatují, už šetří policie. „Vedeme trestní stíhání pro trestný čin usmrcení. K přesné příčině vzniku požáru se bude možné vyjádřit až po oficiálním stanovisku od zjišťovatele příčin vzniku požárů,“ uzavřela policejní mluvčí Petra Kováčiková.

Hitlerův poklad nalezen? Pod palácem ve Slezsku prý leží nacistické zlato za 15 miliard

Tagy: