5 nejlepších míst k lyžování v Itálii - Horydoly.cz - Outdoor Generation

5 nejlepších míst k lyžování v Itálii - Horydoly.cz - Outdoor Generation

Nechejte se inspirovat naším výběrem pro dovolenou 2019 a zažijte to nejlepší lyžování v Itálii.

1. Perfektní lyžování i nákupy v Livigno

Užijte si zimní dovolenou v Itálii v jednom z nejlepších středisek v Evropě. Nabídne vám 115 km sjezdových tratí orientovaných do všech světových stran. Z toho 11 km černých, 75 km červených a 29 km modrých. Skvěle si tedy zalyžují začátečníci, děti i zkušení lyžaři. Najdete zde opravdu široké skvěle upravené sjezdovky a špičkové moderní přepravní zařízení. Velmi vyhledávané jsou i místní černé padáky.

Skvělé sněhové podmínky jsou díky vysoké nadmořské výšce až do konce dubna. Užívat si můžete i lyžování ve volných terénech včetně specializované freeride zóny. Na snowboardisty čeká rozsáhlý a skvěle vybavený snowpark Mottolino. Po lyžování si můžete vyrazit do nově otevřeného wellness komplexu Aqua Granda nebo nakupovat za skvělé ceny. Malebná horská vesnička Livigno je totiž jedním z posledních míst v Evropě, kde zůstává zachovaná bezcelní zóna.

2. Arabba uspokojí náročné lyžaře

Arraba-Marmolada je špičkou mezi italskými lyžařskými středisky. Skvěle upravené tratě, moderní lanovky a majestátní kulisa tvořená nejvyšší horou Dolomit. Arabba nabízí 60 km převážně náročnějších sjezdových tratí. Díky napojení na světově proslulý okruh Sella Ronda se nabídka sjezdových tratí rozšíří na více jak 400 km. Tvoří ho střediska Arabba - Marmolada, Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa. Okruh je možné projet po i proti směru hodinových ručiček. Arabba je známá také skvělými černými padáky a četnými možnostmi lyžování ve volném terénu.

Díky moderní čtyřsedačce ArabbaFly si můžete, bez nutnosti sundání lyží, vyzkoušet i nádhernou 12 km dlouhou červenou trať vedoucí z nejvyšší hory Dolomit, Marmolady 3342 m n. m. Nechybí zde ani dva snowparky a funpark s tunely, skokánky, rampami a dalšími zábavnými prvky, kde se na zimní dovolené pobaví celá rodina.

5 nejlepších míst k lyžování v Itálii - Horydoly.cz - Outdoor Generation

3. Folgaria-Lavarone, ráj pro rodiny s dětmi

Menší rodinné středisko resortu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Čeká na vás 66 skvěle připravených sjezdovek o celkové délce 104 km. Ve všech obtížnostech. Děti budou nadšené z oblíbené tratě se zvířátky a tří dětských parků. Rodiče potěší dobrá dopravní i cenová dostupnost.

Díky široké nabídce lyžařských tras si budete užívat poloprázdné svahy i v nejvyšší sezóně. Přímo na sjezdovce se můžete občerstvit v jednom z 18 horských barů a restaurací. Doporučujeme pizzerii Rifugio Stella D'Italia s vyhlášenou kuchyní a nádherným výhledem. Nudit se určitě nebudete ani ve volné dny. Vyzkoušejte jízdu na kole na sněhu, chůzi na sněžnicích, oblíbené sáňkování nebo si jděte zabruslit.

4. Ubytování u sjezdovky za skvělou cenu Monte Bondone

Pokud je vaším hlavním kritériem nízká cena, ale nechcete bydlet daleko od lanovky, doporučujeme Monte Bondone. Je to menší středisko v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Najdete zde skvěle upravené tratě pro začátečníky i středně pokročilé lyžaře. Magnetem pro většinu návštěvníků je krásná červená trať Gran Pista, která je dlouhá 3,5 km. Nechybí ani zábavná sjezdovka pro děti, snowpark a příjemné možnosti občerstvení přímo na svahu.

5. Val di Fiemme – lyžování pro všechny

Mezi českými lyžaři patří Val di Fiemme k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším střediskům v oblasti Dolomiti Superski. Hlavní předností je dobrá dostupnost z České republiky a výborný poměr mezi cenou a kvalitou. Naleznete zde pestrý výběr perfektně upravených tratí. Krásné široké lehčí tratě pro začátečníky a rodiny s dětmi, dobře upravené červené tratě pro zdatnější lyžaře a na své si přijdou i vyznavači černých svahů.

Dobré lyžování je zaručené po celou zimní sezónu, a to díky téměř 100% možnosti umělého zasněžování. V ceně skipasu máte i veřejný bazén, bruslení, večerní lyžování a noční sáňkování. Nezapomínají ani na milovníky bílé stopy, pro které je Val di Fiemme ráj na zemi. Najdete zde na 150 km dobře upravených tratí, které se táhnou po celém údolí až do Val di Fassa.

INFO: Všechna zmíněná lyžařská střediska naleznete v nabídce cestovní kanceláře Ludor, která se na Itálii přímo specializuje. Ochotně a rádi vám s výběrem poradí. Užijte si lyžování v Itálii přesně podle vašich představ!

Zobrazit místo Evropa - skiareály na větší mapě

Tagy: