Tento jednoduchý cvik vám okamžitě uleví od bolesti zad a ztuhlého krku

Tento jednoduchý cvik vám okamžitě uleví od bolesti zad a ztuhlého krku

Nazáleží na tom, jestli vás záda "chytnou" doma nebo v práci, tento cvik totiž můžete provést téměř kdekoliv. Nepotřebujete k němu totiž žádné pomůcky.

Jak na to?

Stoupněte si a nohy postavte na šířku boků, kolena ponechte lehce ohnutá. Poté začněte rolovat své tělo od hlavy pomalu směrem k zemi, obratel po obratli. Snažte se ale neohýbat kolena více, než již jsou.

Poté, co bude vaše tělo co nejblíže zemi, dejte si ruce za hlavu. S rukama za hlavou narovnejte nohy a velmi lehce svou hlavu tlačte směrem ke kolenům. Měli byste cítit protažení v zadní části těla, nejvíce tam, kde vás záda bolí.

Jak na dlouhověkost? Pomohou vám tyto jednoduché návyky

Číst více

Prevence

Expertka na posilovací a protahovací cvičení pilates Hollie Grant sestavila speciální cvičební plán, kde nechybí ani jednoduché cviky k prevenci bolesti zad. Tento plán byl původně sestaven pro těhotné ženy, které mají kvůli nabytečné váze v těhotenství s bolestí zad časté problémy.

Využít ho ale samozřejmě může kdokoliv, kdo má s tímto typem bolesti časté problémy nebo chce bolesti zad předejít.

Jak na to?

Jeden z těchto cviků začíná tak, že si lehnete na břicho, nohy položíte na šíři boků a ruce si položíte pod čelo jako polštář.

V momentě, kdy se budete nacházet v této pozici, snažte se několikrát postupně zvednout hlavu, ramena a hrudník od země. Tento cvik vám nejen pomůže s protažením zádových svalů, ale také je posílí.

Práce z domu

Již samotné sedavé zaměstnání není pro vaše zdraví zcela ideální, pokud se každou volnou chvilku nejdete protáhnout nebo projít.

Práce z domova tento fenomén ale ještě zhoršila. Doma totiž zaměstnanci často nemají k dispozici ergonomicky tvarované židle a kancelářské stoly a někteří jsou tak nuceni pracovat z hlubokých křesel, které se na práci vůbec nehodí, nebo z gaučů.

Pokud pracujete z domova a navíc ještě ne ze zcela ideálního místa, je naprosto nezbytné, abyste se nejlépe každou hodinu zvedli a protáhli se nebo si zašli na krátkou procházku, jinak je totiž velmi pravděpodobné, že se bolesti zad jen tak nezbavíte.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Vysoký krevní tlak: Zbaví vás ho běžně dostupná a levná potravina.

Tagy: