Parkování u letiště Praha: free lokality do 10 km od terminálů

Parkování u letiště Praha: free lokality do 10 km od terminálů

Parkování u letiště je zadarmo pouze pro vyvolené

Všechny ostatní volné prostory si zabraly nejrůznější firmy a společnosti nabízející služby hlídaného (a samozřejmě placeného) parkování. Značky free parking vás zavedou nanejvýš do prostoru ve spojovacím areálu Sever a Jih, kde mohou zdarma zaparkovat pouze zaměstnanci letiště.

INFO: Více si o této problematice přečtěte zde.

Bez mapy nebo spolehlivé navigace se tedy neobejdete. A kam nastavit cílovou destinaci?

Do obchodního centra (nejen) za nákupy

4,8 km – tak daleko si musíte zajet od oficiálních placených parkovišť na Ruzyni, abyste zaparkovali zdarma. Vaším cílem bude OC Šestka, stojící nedaleko starých runwaií. Často sem míří dovolenkáři za prvními nákupy po své zahraniční cestě, ale vyhledávají ho i milovníci levného parkování.

Zdarma klidně na 14 dní i déle

OC Šestka nabízí více než 1000 parkovacích míst, a to zcela zdarma a bez omezení. Vjezd na parkoviště nehlídají závory ani parkovací automaty. Stačí v jakoukoli denní dobu přijet a zase odjet. Zaparkovat lze pod širým nebem i pod střechou (cca 340 míst). Na letiště se dostanete ze zastávky MHD za 17 minut.

Ulice U letiště klame jménem

Čekáte-li množství volných parkovacích míst hned za plotem letištní plochy, budete zklamáni. Tachometr vám v tomto případ ukáže celých 5,5 km od letiště, a navíc nebudete mít jistotu, že zde skutečně zaparkujete.

Volné místo jen se štěstím

I když je zastávka U Padesátníku svými volnými parkovacími místy vyhlášená, ve skutečnosti jich tu najdete pouze 13. Na místo si tedy musíte pospíšit brzy ráno anebo v noci. Na druhou stranu jde o velmi bezpečnou lokalitu hned vedle autobusové zastávky. A na letiště V. H. to odtud trvá pouhých 12 minut.

Malá zajížďka se odmění tisícovkou volných míst

Pokud ulici U letiště vynecháte a namíříte si to přímo do ulice Navigátorů, získáte na velmi dlouhém pruhu více než 1 000 parkovacích míst opět bez jakéhokoliv omezení. Čím blíže k jednomu z konců ulice se však dostanete, tím kratší bude vaše cesta na zastávku MHD. A jak dlouho vám bude trvat cesta k terminálům? Podle dopravní špičky 18-20 minut.

Ulice u Prioru má zajímavé plus

Příliš zeleně tu nenajdete, takže parkování ve stínu je prakticky nemožné. Pokud však přijíždíte z opačné části Prahy, nemusíte se proplétat další městskou zástavou a pohodlně zaparkovat přímo zde na jednom z více než jednoho tisíce potenciálních parkovacích míst.

Zaručeně bezpečná zóna

Velké množství z nich je soustředěno před budovou vojenské ubytovny. Zaparkovat tu může absolutně kdokoliv, pokuty za dlouhé stání nehrozí. Na letiště je to odtud některým ze spojů MHD přibližně 28 minut.

Na Zličín a na Hevlínskou

Dobrá čtvrť s dostatkem parkovacích míst – tak můžeme bez nadsázky označit Zličín, na jehož území vznikají každým rokem další a další developerské projekty. A spolu s nimi také celá řada příležitostí k bezplatnému odstavení vozu. Výhodou je poměrně velké množství zeleně, která vám umožní odstavit vůz v příjemných klimatických podmínkách.

Autobusem na letiště? Ano, ale…

Cesta k terminálům je odtud však trochu komplikovaná. Námi doporučovaná Hevlínská ulice leží vcelku daleko od vhodných autobusových zastávek. Navíc se nevyhnete přestupu, a i při ideálních spojích to k odbavení nestihnete dříve než za 35 minut. Doporučujeme se tedy při přepravě na letiště spolehnout spíše na taxi nebo ochotného známého.

Další tipy v okolí

Ze vzdálenějších lokalit lze doporučit například ještě pražské Dejvice – okolí ulice Kyjevská nebo Vítězného náměstí. Myslete však na to, že s přibývající vzdáleností se zvyšuje i dojezdová doba MHD. Pokud si tedy žádnou z nabízených lokalit nevyberete, doporučujeme zvážit také alternativu v podobě parkovišť placených nedaleko letiště. Jejich vysoké ceny už naštěstí nejsou takovým strašákem jako dříve. Jak prospěl vaší peněžence konkurenční boj si přečtete tady.

Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Tagy: