8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít - Horydoly.cz - Outdoor Generation

8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít - Horydoly.cz - Outdoor Generation

1. Jumeirah Beach pro plážové nadšence!

Mezi nejznámější, ale také nejnavštěvovanější pláže ve Spojených arabských emirátech patří Jumeirah Beach v Dubaji. Jejímu kouzlu zaručeně propadnete díky jemnému bílému písku a nádherné azurově průzračné vodě. Vstup do vody je postupný, a tak je zde koupání vhodné i pro ty nejmenší. Pláž je vybavena standardním plážovým servisem, jako jsou toalety, sprchy a převlékárna.

2. Burj Khalífa má Dubaj jako na dlani!

Burj Khalifa neboli Burdž Chalífa je nejvyšší budovou světa – měří 828 metrů a má 162 pater. Nachází se uprostřed Dubaje, mezi jezírky a parkovou výsadbou. Observatoř pro veřejnost se najdeme ve 124. a 148. patře. Vstupenky je vhodné zakoupit s dostatečným předstihem, a pokud možno přes internet. Prohlídka, na kterou díky úžasnému výhledu na město budoucnosti nikdy nezapomenete, trvá přibližně hodinu, ale můžete tam zůstat, jak dlouho budete chtít. Nejatraktivnější je návštěva hodinu před soumrakem, kdy spatříte nádherný západ a také město budoucnosti za tmy. Z té nádhery se vám bude tajit dech.

ROZHOVOR: Česká Indonézanka hovoří na letišti Dubai

3. Dubai Mall je ráj shopaholiků!

Ať už patříte mezi fanoušky nakupování nebo ne, Dubaj Mall vás uchvátí. Najdete zde vše, nač si jen vzpomenete – od jednoho z největších vodních akvárií na světě a podmořské zoo, přes plochu na zimní bruslení, až po kina, restaurace a obchody, kterých je zde přes 1 200! Na své si přijdou i malé děti v bezpečném interaktivním centru, kde si mohou vyzkoušet nejrůznější povolání. Za vidění stojí i největší zpívající fontána světa The Dubai Fountain, která se nachází nedaleko od nákupního centra.

4. Luxus a zase jen luxus!

Bohatství Dubaje není žádnou novinkou, a přesto vás celá metropole po příletu překvapí a nadchne luxusem. Vrcholem luxusu je pak čtvrť - Dubaj Marina! V tomto rezidenčním centru, kde má svůj domov přes 120 000 lidí, najdete “les“ z mrakodrapů, hotely, přístav, velká obchodních centra, restaurace, promenády a soukromé či veřejné pláže. Součástí Dubaj Marina je i stavitelský unikát Palm Jumeriah, což je v moři uměle vybudovaná písečná palma s množstvím ostrovů v okolí. Na samém vrcholu palmy se nachází velkolepý hotel Atlantis The Palm, který je oblíbeným místem pobytu turistů. Tato třešnička na dortu luxusu je však až překvapivě dostupná i našim turistům.

8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít - Horydoly.cz - Outdoor Generation

5. Ráj zábavy Atlantis The Palm!

Jste akční a nebaví vás se jen polehávat na pláži? Hotel Atlantis The Palm je pro vás jako stvořený. Najdete zde jeden z největších vodních parků na světě Aquaventure, který je vybaven celou škálou tobogánů, vodopádů a přílivových vln. Pro odvážlivce je zde možnost katapultování se z 30m věže do laguny žraloků, kde se ocitnete v jejich těsné blízkosti. Navštívit můžete ale i obří akvárium s 65 000 živočichy, delfinárium nebo bazén s tuleni. Necháváte se rádi hýčkat? Pak bude toto místo pro vás rájem na zemi. Návštěvníkům jsou nabízeny léčivé procedury v lázních ShuiQi Spa, které fungují jako malá estetická klinika. Ošetření pleti kyselinou hyaluronovou, vybělení zubů, masáže, návštěvu kadeřníka, mezoterapii a mnoho dalších procedur poskytuje hotel Atlantis The Palm, společně s milým personálem. Díky perfektní péči se budete cítit jako v bavlnce!

6. Deira – nejstarší část Dubaje!

Nejstarší část Dubaje není stará několik století, ale pouze pár desítek let. Její vznik se datuje do padesátých a šedesátých let minulého století. Místo mrakodrapů zde najdete malé obchůdky, kde se vás snaží lákat k nákupu. Naleznete zde také úchvatné trhy se zlatem a kořením.

7. Z rozpálené pláže na lyžařskou sjezdovku!

Ne nadarmo se říká, že Dubaj je superměsto. Za lyžováním se můžete vydat do dalšího obrovského nákupního centra Mall of Emirates na atrakci Ski Dubai. Budete si moci vyzkoušet místní zasněženou sjezdovku včetně lyžařského vleku. Uměle vybudovaná hora disponuje různými typy sjezdovek, vyzkoušet můžete i 400 m dlouhou černou sjezdovku.

ZIMNÍ SPORTY: V Arábii se lyžuje

Booking.com

8. Metro bez strojvedoucího!

S příjezdem do Dubaje nabudete dojmu, že jste se ocitli v budoucnosti. V tom vás utvrdí i dubajské metro, které se nedá srovnat těmi v Evropě. A to z několika důvodů - metro nejezdí v podzemí, disponuje luxusním vagónem zvaným Gold Class, ale i speciálním vagónem pro ženy a děti, je o mnoho čistší, a tak se nemusíte bát, že si ušpiníte bílé kalhoty. Nejen děti určitě nadchne, že metro neovládá strojvedoucí, ale robot.

Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Více článků o Spojených arabských emirátech:

Emirates a Dubajský zdravotní úřad zavádí digitální ověření lékařských záznamů

Do Dubaje přijelo 70 tisíc Čechů v roce

Kuvajt: chudá poušť a levná ropa pod zemí

HUDBA: Happy Ramadhan Zain Kuwait

Islámský Abrahám obětoval syna

Izraelci masivně vyrazili k Arabům

Emirates vrátila peníze pasažérům

Tagy: