Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

"Jsme hrdí, že jsme jako první rezort na světě získali prestižní ocenění organizace EarthCheck. Od počátku projektu jsme do výstavby hotelu zapojili jak místní obyvatele, tak i české inženýry, kteří do rezortu připravili špičkové technologie jako například úpravu mořské vody na pitnou a její následné využití na závlahu tropických zahrad," uvedl člen představenstva finanční skupiny RSJ Lukáš Musil a dodal: "Ocenění je uznáním pro celý tým, který za výstavbou Zuri Zanzibar stál a který spojovala jednotná vize k vytvoření magického místa s důrazem na dlouhodobou udržitelnost, aniž by jakkoli slevil z vysokých standardů funkčního designu."

"Ocenění vyzdvihuje dlouhodobé úsilí, které Zuri Zanzibar věnuje komunitám a životnímu prostředí na Zanzibaru a díky němuž podniká praktické a smysluplné kroky k zajištění kvalitní dovolené pro své hosty. Jsme rádi, že budeme moci jejich ekologické snahy podporovat i do budoucna," prohlásil ředitel a zakladatel EarthCheck Stewart Moore.

Ochrana životního prostředí

EarthCheck ocenil iniciativy v oblasti ochrany životního prostředí.

Udržitelné využití elektřiny - spotřeba elektřiny na hosta a noc v Zuri Zanzibar je o 52 % nižší než u srovnatelných projektů. Je to výsledkem zavedení soběstačných zdrojů a realizací méně energeticky náročných technologií, jako jsou automatické osvětlení a systém Evening Breeze, který vytváří mikroklima kolem lůžka a přispívá k zdravému spánku, a přitom spotřebuje o sedmdesát pět procent méně elektřiny než je obvyklé u standartní klimatizace.

VIDEO Zanzibar

Soběstačné zdroje vody - Zuri Zanzibar je zcela soběstačný ve spotřebě vody a není nijak napojený na vodovodní infrastrukturu ostrova. Voda se vyrábí odsolováním z mořské vody a skladuje přímo na místě s využitím studní. Zajišťuje se tak pitná voda i voda k zavlažování pro celé letovisko.

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Udržitelné materiály a šetrné zacházení se zdroji - projekt využil převážně místní materiály z okruhu 500 km od místa, např. písek, cement, ocel, cihly, dřevo.

Sociální, kulturní a ekonomický blahobyt - Zuri Zanzibar se zaměřuje na komunitní iniciativy, které zlepšují životní podmínky ve vesnici Kendwa prostřednictvím vzdělání, školení a rozvoje. Komunitní programy zahrnují například iniciativu Pack to Give, která umožňuje hostům přivézt věci jako knihy, brýle či ručníky, aby je mohli přímo darovat místní komunitě. Zuri Zanzibar také ve spolupráci s firmou Zanrec, jež se věnuje zpracování odpadu, spustil iniciativu Keep Kendwa Clean. Další projekty zahrnují zajištění studní v oblasti obce Kendwa, výstavbu místních škol a vedení školení v oblasti turistiky, která mají místním nabídnout příležitost získat nové dovednosti a najít si práci.

Komplex 55 bungalovů a vil

Hotelový rezort Zuri Zanzibar z portfolia finanční skupiny RSJ byl otevřen v roce 2018. Komplex 55 bungalovů, apartmánů a vil, který v sobě spojuje současný design s místní tradicí, je orientovaný na západ a nabízí překrásné výhledy na Indický oceán.

Naleznete zde 32metrový infinity pool, pět stylových barů a restaurací, které nabízí fúzi evropské, africké, arabské a indické kuchyně, a rovněž klidnou zahradu, kde rostou rozmanité druhy koření a která je ideálním místem k meditaci či soukromým lekcím vaření s šéfkuchařem hotelu.

Velkou pozornost věnuje Zuri Zanzibar wellness aktivitám. Maua Spa přímo u pláže nabízí tři místnosti k léčebným procedurám určených pro tělo i mysl, které využívají místních koření, rostlin, bylin a olejů.

INFO: Zuri Zanzibar

Podívejte se na další zajímavé hotely:

Frýdlant Antonie, Chopok Tri Studničky, Janské Lázně Omnia, Janské Lázně Horský hotel a Sokolská bouda, Karlovy Vary Thermal, Lermoos Cube, Mariánské Lázně 9 hotelů, Mariánské Lázně Rozkvět, Mladé Buky Grund, Nassfeld Carinzia, Olomouc NH, Pec pod Sněžkou Mír, Plzeň Angelo, Praha Ambassador Zlatá Husa, Praha Kempinski, Praha Savoy, Praha Praha, Stebnícka Huta Slnečný Majer, Špindlerův Mlýn Savoy, Štrbské Pleso Kempinski, Tatranská Lomnica Praha, Zanzibar Zuri.

Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Tagy: