Trable Zoo Ostrava. Zájem je obrovský, funguje bez omezení, ale... Poláci chybí

Trable Zoo Ostrava. Zájem je obrovský, funguje bez omezení, ale... Poláci chybí

Trable Zoo Ostrava. Zájem je obrovský, funguje bez omezení, ale... Poláci chybí

Do konce června zavítalo do ostravské zoologické zahrady zhruba 170 tisíc lidí. To je zhruba o 53 tisíc více, než přišlo za stejné období v loňském roce.

Chrochty chrocht. Po ostravské zoo špacírují nově narozená filipínská selátka

„Částečně je to dáno tím, že nám stále chybí návštěvníci z Polska. Ti tvoří za normálních okolností až 40 % návštěvnosti. Pak je to také počasím. Za deště nebo velkého horka k nám míří o poznání méně lidí,“ vysvětlila mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Počet lidí v zoologické zahradě momentálně není nijak omezován a kapacitu areálu je možné zaplnit na 100 %. Návštěvníci tedy nemusí mít obavu, že se dovnitř nedostanou. Všichni ale musí dodržovat stanovená hygienická pravidla. Jsou povinni mít nasazený respirátor ve všech vnitřních prostorech a dodržovat dvoumetrové rozestupy od ostatních skupin. Testem se prokazovat nemusí.

Jak se klube plameňák. V Ostravě je už osm mláďat a zoo prodlužuje provozní dobu

Většina pavilonů je otevřená. Je v nich ale stanovený maximální povolený počet osob. „Momentálně je uzavřena Malá Amazonie z důvodu malé kapacity a také Pavilon indických zvířat kvůli příjezdu nového samce lva indického,“ upozornila Nováková.

Zdroj: Deník/Lukáš Ston

V provozu je také restaurace Saola, obchod se suvenýry, zoovláček a stánky občerstvením.

O letních prázdninách se vedení zoologické zahrady rozhodlo prodloužit otevírací dobu. V areálu je nově možné zůstat o hodinu déle, tedy až do osmi hodin večer. Dovnitř se ale návštěvníci dostanou nejpozději v šest hodin, kdy se uzavírají pokladny a pavilony.

Zoo Ostrava má nového lva indického. Mladý samec dorazil z Frankfurtu

Novinkou letošního léta je také možnost přijet do zoologické zahrady vyhlídkovými doubledeckery, neboli dvoupatrovými autobusy. Ty jezdí o víkendech a státních svátcích mezi Dolními Vítkovicemi a ZOO už od 5. června. Podle serveru Československý dopravák je ale lidé zatím příliš nevyužívají - VÍCE ZDE.

Doubledecker spojuje Dolní oblast Vítkovice se zoologickou zahradou.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

„Vyhodnocovat provoz doubledeckerů na lince č. 88 je pro nás zatím předčasné. Linka je v provozu krátce, navíc za mimořádných ztížených podmínek ovlivněných koronavirovou pandemií a jejími důsledky,“ sdělila mluvčí Dopravního podniku Ostrava Tereza Šnoblová.

Spoje jezdí v půlhodinových intervalech. Je v nich prostor také pro vozíčkáře nebo cestující s kočárkem. Ve vozech platí běžný tarif městské hromadné dopravy a jízdenku je možné zaplatit platební kartou přímo v autobuse.

Tagy: