V Ostravě se otevřel zrekonstruovaný Kaufland. Podívejte se, jak nyní vypadá

V Ostravě se otevřel zrekonstruovaný Kaufland. Podívejte se, jak nyní vypadá

„Mám to tady kousek. Byla jsem zvyklá tu chodit. Jsem ráda, že je to zase otevřeno,“ uvedla starší žena.

Závody?

Kdo by čekal, že se zákazníci s vozíky rozběhnou dovnitř, aby byli první u regálů, je na velkém omylu. Vše proběhlo v klidu a kultivovaně.

Vánoční strom v Ostravě praskl, musí se vyměnit za nový

Ve vstupní chodbě některé seniory překvapila žena u elektrického nákupního vozíku, jenž byl zdarma k zapůjčení. „Nechcete ho vyzkoušet? Velice snadno se ovládá,“ lákala kolemjdoucí. Zatím bez úspěchu.

Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

V Ostravě se otevřel zrekonstruovaný Kaufland. Podívejte se, jak nyní vypadá

Žádné tlačenice se nekonaly ani při vstupu do samotné prodejny. O zpestření se však postaral utajený redaktor Deníku. Při jeho průchodu totiž začalo blikat červené světlo, ozvalo se i houkání upozorňující na možného zloděje.

Kauza rituálních seancí: Do Ostravy se na šamanský soud chystaly stovky Poláků

To se opakovalo i při druhém pokusu. Trapnou situaci ukončila slečna s letáky v ruce. „Běžte dál,“ prohlásila.

Nazdar!

Prodejna se stala nejen místem nakupování, ale také setkávání. „Nazdar, Bohuš, co ty tady?“ oslovil starší muž svého vrstevníka. Po krátkém rozhovoru oba konstatovali, že jim středeční nakupování trochu připomíná hru na schovávanou. „Já jsem se tu ztratil,“ prohlásil s úsměvem druhý senior.

Trpělivé prodavačky lidem vysvětlovaly, kde se nacházejí jednotlivé druhy zboží. „Pivo? To musíte trochu zpátky. Pojďte za mnou,“ navigovala zaměstnankyně jednoho ze zákazníků. Těm v orientaci pomáhaly i plánky rozdávané u vstupu.

Nákupy

A co lidé kupovali? Prakticky všechno. Na přeplněné košíky jsme ale nenarazili. Pokladen bylo v provozu dost, fronty se netvořily.

VIDEO: Policie dopadla zloděje „devianta“, který v Ostravě svlékal figuríny

Když redaktor Deníku platil svůj nákup, byla v něm malá duše. Obával se, že začne znovu „pípat“ jako při příchodu a již přemýšlel, co řekne ochrance. Nic se naštěstí nestalo. A stejně jako další zákazníci si za první nákup odnesl pozornost v podobě sladkosti.

Tagy: